Kuriozalny samobój Samira Handanovicia w hicie Serie A! Seria zwycięstw Interu przerwana przez Napoli [WIDEO]

Twitter
Kuriozalny błąd Samira Handanovicia pogrzebał szanse Interu Mediolan na dwunaste zwycięstwo z rzędu w Serie A. Podopieczni Antonio Conte zremisowali 1:1 w niedzielnym hicie z Napoli. Wyrównał ładnym strzałem z dystansu Christian Eriksen.
"Nerazzurri" przystępowali do tego spotkania po jedenastu wygranych z rzędu w Serie A. Napoli miało natomiast szansę, aby zrównać się puntami z czwartym Juventusem i uczynić walkę o Ligę Mistrzów jeszcze bardziej pasjonującą.
Początek spotkania nie był porywający. Samir Handanović bez problemu poradził sobie z uderzeniem Fabiana Ruiza. Po drugiej stronie boiska spudłował natomiast De Vrij.
W kolejnych minutach Inter zmarnował dwie znakomite okazje na gola. Najpierw zimnej krwi brakło Darmianowi, po chwili o dużym pechu mógł mówić Romelu Lukaku, który trafił w poprzeczkę.
Do przerwy to Napoli prowadziło 1:0 po kuriozalnym samobójczym trafieniu Handanovicia. Bramkarz Interu fatalnie zachował się po dośrodkowaniu Lorenzo Insigne i praktycznie sam wbił sobie piłkę do bramki.
W drugiej części spotkania Inter zdołał znaleźć drogę do bramki rywali. W 55. minucie znakomitym uderzeniem zza pola karnego popisał się Christian Eriksen, doprowadzając do wyrównania.
"Azzurri" byli bliscy odpowiedzenia na tego gola po dziewięciu minutach. Wówczas niewiele do szczęścia brakowało Giovanniemu Di Lorenzo, który minimalnie pomylił się po strzale głową.
W końcówce Napoli mocno przycisnęło rywali. Politano trafił w poprzeczkę, a po starciu Zielińskiego i De Vrija sędzia podyktował rzut karny. Po analizie VAR anulował jednak decyzję o "jedenastce".
Finalnie spotkanie zakończyło się więc remisem 1:1. Inter dopisał do konta punkt, po którym ma dziewięć "oczek" przewagi nad Milanem. Napoli jest piąte - traci dwa punkty do czwartego Juventusu.
Maciej Pietrasik18 Apr 2021 · 22:38