Legia Warszawa zatrzymała Dinamo Zagrzeb w el. Ligi Mistrzów! Piękne trafienie na wagę remisu [WIDEO]

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Dinamem Zagrzeb 1:1 (0:0) w pierwszym meczu III rundy el. Ligi Mistrzów. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Bruno Petković i Ernest Muci.
Mistrzowie Polski nerwowo rozpoczęli starcie w Zagrzebiu. Prosty błąd popełnił Mladenović, ale rywale nie wykorzystali okazji. W 7. minucie Slisz faulem powstrzymał kontrę rywali i został za to ukarany żółtą kartką.
"Wojskowi" przetrwali pierwsze natarcie i sami mieli okazję do zdobycia gola. Groźny strzał z ostrego kąta oddał Emreli.
Z kolei w 24. minucie Ivansuec z bliska dobił piłkę po strzale Petkovicia, ale radość Chorwata nie trwała długo. Sędzia liniowy od razu podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.
Gospodarze coraz mocniej naciskali na mistrzów Polski. Po jednym z dośrodkowań piłka trafiła w rękę Maldenovicia. Sędzia Lahoz nie wskazał jednak na wapno.
Od początku drugiej połowy piłkarze Dinama wrzucili wyższy bieg. W 55. minucie znakomity strzał oddał Majer, ale Artur Boruc, choć był zasłonięty, spisał się na medal.
W 59. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Ivanusec kapitalnie dośrodkował do Petkovicia, a ten głową uderzył nie do obrony.
Podopieczni Czesława Michniewicza ruszyli do odrabiania strat. W 67. minucie Mladenović zagrał do Juranovicia, a ten huknął z powietrza. Piłka trafiła jednak w obrońcę. "Wojskowi" zaczęli przeważać, grali odważnie i raz za razem nacierali na przeciwników.
Bohaterem mistrzów Polski został Ernest Muci. Albańczyk w 82. minucie uderzył z dystansu i w efektowny sposób pokonał Livakovicia.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Rewanż zostanie rozegrany 10 sierpnia w Warszawie.
Daniel Makarewicz04 Aug 2021 · 21:55