Leo Messi bohaterem PSG! Gol z rzutu wolnego na wagę zwycięstwa [WIDEO]

PSG pokonało Lille po szalonym spotkaniu. Paryżanie wygrali 4:3, a bramkę decydującą o zwycięstwie zdobył Leo Messi.
Paryżanie chcieli zmazać plamę po serii fatalnych występów. Podopieczni Christophe'a Galtiera przegrali trzy poprzednie spotkania, ale dziś dobrze rozpoczęli mecz.
Już w 12. minucie ekipa z Parc des Princes objęła prowadzenie. Kylian Mbappe został podwojony w polu karnym, jednak założył siatkę jednemu rywalowi, po czym strzelił gola, również posyłając piłkę między nogami bramkarza Lille.
W 17. minucie PSG podwyższyło prowadzenie. Neymar najpierw rozprowadził całą akcję, a później wykończył ją, wykorzystując przytomną asystę Vitinhi. Było to już 13. trafienie Brazylijczyka w tym sezonie Ligue 1.
Niedługo potem Lille mogło zdobyć bramkę kontaktową. Najpierw Gianluigi Donnarumma obronił strzał Jonathana Davida, a przy dobitce napastnik "Mastifów" przeniósł piłkę nad bramką. W 24. minucie goście w końcu trafili do siatki. Lille sprytnie rozegrało rzut rożny, a bramkę głową zdobył Bafode Diakite, któremu asystował Andre Gomes.
Po dwóch kwadransach Jonathan Bamba padł w polu karnym PSG, domagając się odgwizdania jedenastki. Sędzia uznał, że to gracz Lille jako pierwszy kopnął Nuno Mendesa. Lewy obrońca paryżan doznał w tej akcji urazu i musiał go zmienić Juan Bernat.
W drugiej połowie poważnej kontuzji doznał też Neymar. Brazylijczyk uszkodził kostkę, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
W 58. minucie Lille doprowadziło do remisu. Jonathan David zamienił rzut karny na bramkę. Już kilka minut później "Mastify" wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Bamby.
Fatalna postawa paryżan doprowadziła do szewskiej pasji Luisa Camposa. W pewnym momencie dyrektor PSG zszedł z trybun na ławkę trenerską, po czym zaczął wydawać polecenia piłkarzom.
W 87. minucie Mbappe doprowadził do remisu, wykorzystując asystę Bernata. W doliczonym czasie gry Leo Messi oddał idealny strzał z rzutu wolnego, czym zapewnił PSG komplet punktów.
Paryżanie po zwycięstwie zajmują pierwsze miejsce w tabeli z przewagą ośmiu punktów nad Marsylią. Lille plasuje się na piątej lokacie.
Adam Kłos19 Feb 2023 · 14:56