PSG. Leo Messi wreszcie błysnął! Dublet Argentyńczyka w starciu z RB Lipsk [WIDEO]

Leo Messi wreszcie błysnął! Dublet Argentyńczyka w starciu z RB Lipsk [WIDEO]
J.E.E./Pressfocus
Starcie PSG z RB Lipsk obfitowało w wielkie emocje. Ostatecznie w Parku Książąt padł wynik 3:2 dla gospodarzy.
Z powodów zdrowotnych w dzisiejszym meczu nie zagrał Neymar. Jego miejsce w składzie zajął Julian Draxler, który już w 5. minucie miał okazję otworzyć wynik spotkania. Niemiec wyszedł na pozycję, ale włożył zbyt dużo siły w swój strzał i przerzucił piłkę nad poprzeczką.
Chwilę później odpowiedzieli goście z Lipska. Keylor Navas musiał się natrudzić, aby obronić uderzenie Andre Silvy i Konrada Laimera.
W 9. minucie do siatki trafił Kylian Mbappe. Francuz przeprowadził świetną indywidualną akcję, którą wykończył z zimną krwią.
Radość paryżan trwała 20 minut. Do remisu na Parc des Princes doprowadził Andre Silva, wykorzystując asystę Angelino.
Ekipa Jessego Marscha poszła za ciosem. W drugiej połowie drugą asystę zanotował Angelino, a Keylora Navasa pokonał Nordi Mukiele.
Do remisu doprowadził Leo Messi. Argentyńczyk dostał podanie w polu karnym od Kyliana Mbappe i na raty pokonał Petera Gulacsiego.
Kilka minut później Messi skompletował dublet. Argentyńczyk strzałem a'la panenka wykorzystał rzut karny.
W doliczonym czasie gry arbiter znów podyktował karnego dla paryżan. Tym razem do piłki podszedł Mbappe i fatalnie przestrzelił. Paryżanie jednak zdołali dowieźć jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Zwycięstwo pozwoliło PSG przesunąć się na fotel lidera grupy A.
Adam Kłos19 Oct 2021 · 22:57