Liga Europy. Legia Warszawa gra dalej! Wicemistrzowie Polski wygrali w Atenach [WIDEO]

Legia Warszawa gra dalej w europejskich pucharach! Wicemistrzowie Polski wygrali w Atenach [WIDEO]
Marcin Kadziolka/Shutterstock
Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Atromitosem Ateny i zagra w IV rundzie el. Ligi Europy. Spotkanie w Atenach zakończyło się wynikiem 0:2.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Piłkarze Legii już w pierwszych minutach spotkania mogli wyjść na prowadzenie, ale Kulenović nie opanował piłki w polu karnym po podaniu z głębi pola. Gospodarze za to w 17. minucie obili poprzeczkę bramki Majeckiego po uderzeniu z rzutu wolnego. Legia od początku bardzo dobrze prezentowała się w odbiorze, a na najwięcej pochwał zasłużył Cafu.
W 29. minucie wicemistrzowie Polski trafili do siatki rywali. Cafu minął obrońcę, a następnie podał na 16. metr do Gwilli, ten z kolei zagrał do niepilnowanego Stolarskiego, który plasowanym strzałem nie dał szans bramkarzowi Atromitosu.
Gospodarze ruszyli do ataku, szukając swoich szans na wyrównanie. W 40. minucie Manoussos przymierzył z linii pola karnego, a piłka po nodze jednego z piłkarzy Legii minimalnie minęła poprzeczkę. W doliczonym czasie gry znów zakotłowało się w szesnastce Legii, ale Paweł Stolarski ofiarną interwencją zapobiegł utracie bramki.
Tuż po przerwie piłkarze Legii zadali kolejny cios. Tym razem z prawej strony dośrodkował Vesović, a akcję w akrobatycznym stylu zamknął Gwillia.
Podopieczni Aleksandara Vukovicia w kolejnych minutach kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i dowieźli do końca dwubramkową przewagę.
Wicemistrzowie Polski, którzy zremisowali bezbramkowo przed tygodniem na Łazienkowskiej, awansowali do kolejnej fazy i zmierzą się w niej ze zwycięzcą dwumeczu Glasgow Rangers z FC Midtjylland. Wicemistrzowie Szkocji pokonali już na wyjeździe wicemistrzów Danii 4:2 i są w komfortowej sytuacji przed czwartkową konfrontacją na Ibrox Park.
Daniel Makarewicz14 Aug 2019 · 19:53