Liverpool kończy sezon na podium Premier League! Sadio Mane bohaterem "The Reds" [WIDEO]

Screen z TV
Liverpool przez długi czas znajdował się poza czołową czwórką Premier League, ale ostatecznie podopieczni Juergena Kloppa kończą ten sezon na podium. W niedzielę wygrali 2:0 z Crystal Palace po dublecie Sadio Mane.
Jeszcze niedawno trudno było wyobrazić sobie, aby podopieczni Juergena Kloppa nadrobili stratę do rywali. Dziś mieli jednak wszystko w swoich rękach - potrzebowali jedynie zwycięstwa nad Crystal Palace.
W pierwszych minutach to goście byli stroną przeważającą. Szczęścia próbowali między innymi Zaha oraz Townsend. Ten drugi w 14. minucie znalazł się sam na sam z Alissonem, lecz posłał piłkę obok bramki.
Później do głosu doszedł Liverpool. Do siatki powinien trafić Rhys Williams, ale spudłował z kilku metrów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wybuch radości na Anfield nastąpił w 36. minucie.
Wówczas w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Sadio Mane. Senegalczyk z bliska skierował piłkę do siatki, dając upragnione prowadzenie gospodarzom.
Po przerwie ekipa Kloppa zdominowała rywali. Przez długi czas nie przekładało się to na kolejne trafienia, ale w 74. minucie stało się jasne, że Liverpool zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Po kontrataku dublet ustrzelił Mane. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali, sprawiając, że bramkarz Crystal Palace nie miał większych szans na skuteczną interwencję.
Dzięki wygranej 2:0, a także wpadkom Leicester City oraz Chelsea (więcej o tych meczach TUTAJ), "The Reds" kończą sezon na trzecim miejscu. Juergen Klopp po wyjątkowo trudnym sezonie może więc odetchnąć z ulgą.
Maciej Pietrasik23 May 2021 · 18:55