Liverpool wykorzystał nieskuteczność Ajaksu. "The Reds" pewni awansu po wysokim zwycięstwie [WIDEO]

Angielski Liverpool ma w tym sezonie sporo problemów, ale w Lidze Mistrzów w większości nie zawodzi. Podopieczni Juergena Kloppa w środę wygrali 3:0 z Ajaksem Amsterdam i dzięki temu są już pewni awansu do fazy pucharowej.
Mistrzowie Holandii musieli wygrać u siebie co najmniej dwiema bramkami, aby wciąż liczyć się w grze o 1/8 finału. W meczu z Liverpoolem mogli błyskawicznie wyjść na prowadzenie, ale Berghuis w trzeciej minucie trafił jedynie w słupek.
W pierwszych 30 minutach "The Reds" mieli problemy, aby wyjść na dłużej z piłką z własnej połowy. Ajaksowi brakowało jednak skuteczności. Gdy w świetnej sytuacji znalazł się Tadić, w ostatniej chwili został zablokowany.
W końcówce pierwszej połowy zmarnowane sytuacje zemściły się na Holendrach. Niezdecydowanie wychodzącego z bramki Pasveera wykorzystał Salah. Po chwili mogło być 2:0, lecz Darwin Nunez w idealnej sytuacji trafił jedynie w słupek.
O ile w przerwie Ajax mógł pluć sobie w brodę ze względu na rezultat, to na początku drugiej części spotkania Liverpool nie pozostawił wątpliwości, komu należy się komplet punktów. Błyskawicznie zadał dwa kolejne ciosy.
Najpierw za wcześniejsze pudło zrehabilitował się Nunez, wykorzystując dośrodkowanie Robertsona z rzutu rożnego. Po chwili pod poprzeczkę huknął natomiast Elliott, w zasadzie rozstrzygając o losach spotkania.
Te gole sprawiły, że Ajax kompletnie stracił wiarę w korzystny rezultat. Szczęścia próbowali jeszcze Bajcetić czy Timber, ale nie byli w stanie zagrozić bramce Alissona. "The Reds" wysoko wygrali i za tydzień zagrają z Napoli o pierwsze miejsce w grupie
Maciej Pietrasik26 Oct 2022 · 22:51