LM. Bayern Monachium bez litości rozprawił się z Lazio! Pięć goli w Rzymie, Lewandowski nie zawiódł [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 23 lut 2021 | 22:52
Bayern Monachium zdeklasował w Rzymie z Lazio w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 (3:0).
Podopieczni Hansiego Flicka w rozgrywkach Champions League bronią tytułu zdobytego w zeszłym sezonie. Czy w bieżącej kampanii powtórzą ten sukces? Już w 1/8 finału pokazali, że mają ku temu odpowiednie argumenty.
Dziś Bayern zawitał na Stadio Olimpico, by zmierzyć się z Lazio. Hansi Flick nie mógł skorzystać z wielu zawodników, ale to nie przeszkodziło "Die Roten" zdeklasować rywali. Szansę w wyjściowej "jedenastce" dostał 17-letni Jamal Musiala. W pierwszym składzie nie mogło też zabraknąć Roberta Lewandowskiego.
To właśnie polski napastnik otworzył wynik spotkania. W 9. minucie przejął piłkę po fatalnym błędzie Musacchio, minął Reinę i skierował futbolówkę do siatki.
Kilka chwil później w polu karnym Bayernu padł Milinković-Savić. Gospodarze domagali się podyktowania "jedenastki", ale sędzia pozostał niewzruszony.
Bayern dominował na boisku, a piłkarze Lazio nie mogli wyrwać się z letargu. W efekcie jeszcze w pierwszej połowie mistrzowie Niemiec wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. Najpierw do siatki trafił Musiala. 17-latek uderzył tuż przy słupku. Przed przerwą gospodarzy dobił Sane, który z bliska pokonał golkipera rywali.
W drugiej połowie zawodnicy "Die Roten" kontynuowali natarcie. W. 47 minucie do własnej bramki trafił Acerbi i stało się jasne, że podopieczni Inzaghiego mogą zapomnieć o ćwierćfinale LM.
Gospodarzom pozostał tylko walka o honor. Ten uratowali w 49. minucie. W ofensywie pokazał się Correa. 26-latek przedarł się przez defensywę Bayernu i płaskim strzałem pokonał Neuera.
W 69. minucie zadrżały serca polskich kibiców. Escalante brutalnie wyciął Lewandowskiego. Piłkarz Lazio wślizgiem od tyłu zaatakował nogi Polaka. Napastnik "Die Roten" wyszedł jednak bez szwanku z tej sytuacji.
Do końca wynik nie uległ już zmianie, choć szansę na ustrzelenie dubletu miał "Lewy". Jego uderzenie odbił jednak Reina. Ostatecznie Bayern wygrał 4:1 i awans do ćwierćfinału ma na wyciągnięcie ręki. Rewanż zaplanowano na 17 marca.
1 - 4
23 lut 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

24'
J. Musiala
42'
L. Sane
47'
L. Hernandez
(S. Milinkovic-Savic)
89'

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 40

23 lut 2021 | 22:55
Nie żebym maiła coś do Lazio, ale Bayern zagrał przeciętny mecz i wygrał na luzie 1:4 sorry, ale Lazio to co najwyżej poziom LE.
0
Nie żebym miał coś do Lazio, ale Bayern zagrał przeciętny mecz i wygrał na luzie 1:4 sorry, ale Lazio to co najwyżej poziom LE.
24 lut 2021 | 00:13
0
Bayern zagrał inteligentny mecz. Czy Wy bez kitu tego nie ogarniacie? To nie fifa. W pierwszej połowie ich upodlili a w drugiej grali na luzie, bez spiny na dowiezienie wyniku, żeby w weekend znowu ogórki się nie spinały na meczykach, że bayern męczy się z jakimiś bielefeldami.
23 lut 2021 | 22:54
0
Różnica klas widoczna. Lazio najlepiej w tym meczu podsumowuje fakt, że nawet Sule pozwalał sobie na zapędy pod pole karne rywala i drybling. Brameczka Lewego jak zawsze cieszy :)
24 lut 2021 | 00:08
0
Tylko widzisz Sule dla tych co śledzą Bayern ale nie od zeszłego roku to nie był zaskoczeniem. Chłop ma technikę i nie bez powodu jest w takim klubie. Mimo swoich gabarytów zawsze był szybki i nosił łatkę najlepszego niemieckiego stopera w perspektywie czasu. Trochę się pogubił i przytył dlatego ostatnio jest dramatyczny. Mimo wszystko twierdzę, że nie powinno się go skreślać. Bardziej wkurzający jest szef obrony, czarny cesarz david "babol" alaba. Odliczam dni kiedy odejdzie już.
23 lut 2021 | 22:56