LM. Bayern Monachium bez litości rozprawił się z Lazio! Pięć goli w Rzymie, Lewandowski nie zawiódł [WIDEO]

Bayern Monachium zdeklasował w Rzymie z Lazio w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 (3:0).
Podopieczni Hansiego Flicka w rozgrywkach Champions League bronią tytułu zdobytego w zeszłym sezonie. Czy w bieżącej kampanii powtórzą ten sukces? Już w 1/8 finału pokazali, że mają ku temu odpowiednie argumenty.
Dziś Bayern zawitał na Stadio Olimpico, by zmierzyć się z Lazio. Hansi Flick nie mógł skorzystać z wielu zawodników, ale to nie przeszkodziło "Die Roten" zdeklasować rywali. Szansę w wyjściowej "jedenastce" dostał 17-letni Jamal Musiala. W pierwszym składzie nie mogło też zabraknąć Roberta Lewandowskiego.
To właśnie polski napastnik otworzył wynik spotkania. W 9. minucie przejął piłkę po fatalnym błędzie Musacchio, minął Reinę i skierował futbolówkę do siatki.
Kilka chwil później w polu karnym Bayernu padł Milinković-Savić. Gospodarze domagali się podyktowania "jedenastki", ale sędzia pozostał niewzruszony.
Bayern dominował na boisku, a piłkarze Lazio nie mogli wyrwać się z letargu. W efekcie jeszcze w pierwszej połowie mistrzowie Niemiec wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. Najpierw do siatki trafił Musiala. 17-latek uderzył tuż przy słupku. Przed przerwą gospodarzy dobił Sane, który z bliska pokonał golkipera rywali.
W drugiej połowie zawodnicy "Die Roten" kontynuowali natarcie. W. 47 minucie do własnej bramki trafił Acerbi i stało się jasne, że podopieczni Inzaghiego mogą zapomnieć o ćwierćfinale LM.
Gospodarzom pozostał tylko walka o honor. Ten uratowali w 49. minucie. W ofensywie pokazał się Correa. 26-latek przedarł się przez defensywę Bayernu i płaskim strzałem pokonał Neuera.
W 69. minucie zadrżały serca polskich kibiców. Escalante brutalnie wyciął Lewandowskiego. Piłkarz Lazio wślizgiem od tyłu zaatakował nogi Polaka. Napastnik "Die Roten" wyszedł jednak bez szwanku z tej sytuacji.
Do końca wynik nie uległ już zmianie, choć szansę na ustrzelenie dubletu miał "Lewy". Jego uderzenie odbił jednak Reina. Ostatecznie Bayern wygrał 4:1 i awans do ćwierćfinału ma na wyciągnięcie ręki. Rewanż zaplanowano na 17 marca.
Daniel Makarewicz23 Feb 2021 · 22:52