Magiczna asysta De Jonga dała wygraną FC Barcelonie! Kontrowersje, czerwona kartka i wielkie emocje [WIDEO]

Niewiele brakowało, aby FC Barcelona po raz trzeci w tym sezonie straciła punkty w La Liga. Podopieczni Xaviego w ostatnim meczu przed mundialową przerwą wygrali 2:1 z Osasuną po golach Pedriego i Raphinhi. Z boiska jeszcze w pierwszej połowie wyleciał Robert Lewandowski.
FC Barcelona przystępowała do tego spotkania jako lider La Liga, lecz mecz w Pampelunie nie ułożył się po myśli "Blaugrany". Już w szóstej minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie, choć przy golu mieliśmy spore kontrowersje.
Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał David Garcia, a wcześniej w polu karnym przewrócił się Marcos Alonso. Gracze "Barcy" ruszyli z pretensjami do arbitra, domagając się odgwizdania faulu, lecz ten nie zmienił swojej decyzji.
Podopieczni Xaviego starali się odpowiedzieć, lecz rywale dobrze się bronili. Dopiero w 25. minucie celny strzał oddał Robert Lewandowski. Bramkarz Osasuny poradził sobie z tym uderzeniem.
"Lewy" jeszcze w pierwszej części spotkania wyleciał natomiast z boiska po tym, jak ostro potraktował Davida Garcię, uderzając go łokciem. Więcej na temat czerwonej kartki dla Polaka pisaliśmy TUTAJ.
Do przerwy wynik się nie zmienił, mimo że w doliczonym czasie gry bramkarza Osasuny pokonał Ferran Torres. Hiszpan w tej sytuacji znajdował się bowiem na spalonym i gola nie uznano.
Na początku drugiej połowy "Barca" dopięła wreszcie swego i mimo gry w osłabieniu doprowadziła do wyrównania. Zimną krew przed bramką rywali zachował wówczas Pedri.
W kolejnych minutach na boisku nie działo się zbyt wiele. Ataki gości były zbyt wolne i statyczne. W 69. minucie mocno musiał wysilić się Ter Stegen, który świetnie obronił strzał Avili.
"Barca" we wtorek nie zachwyciła, ale zdobyła komplet punktów na trudnym terenie. Kluczowa okazała się akcja z 85. minuty. Wówczas De Jong świetnie obsłużył Raphinhę, a Brazylijczyk posłał piłkę nad bramkarzem.
Dzięki tej wygranej podopieczni Xaviego umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Mundialową przerwę na pewno spędzą jako liderzy La Ligi. Real ma bowiem w tej chwili o pięć punktów mniej.
Maciej Pietrasik08 Nov 2022 · 23:23