Magiczny gol Oliviera Giroud! Kapitalna przewrotka dała Chelsea wygraną z Atletico [WIDEO]

W hicie 1/8 finału Ligi Mistrzów doszło do starcia Atletico Madryt z Chelsea. Gola na wagę wygranej "The Blues" zdobył Olivier Giroud. Francuz popisał się kapitalną przewrotką.
Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa obie drużyny spotkały się dziś na Arenie Narodowej w Bukareszcie. W roli gospodarza wystąpiła drużyna Atletico Madryt.
W pierwszej połowie widowisko, które było zapowiadane jako hit, nie porwało. Żadna z drużyn nie kwapiła się do odważnej gry w ofensywie. W 3. minucie Mendy popełnił prosty błąd, ale Saul nie zdołał skierować piłki do siatki. Kilka chwil później Suarez zagrał wzdłuż bramki, ale akcję źle wykończył Lemar.
Inicjatywa należała jednak do Chelsea. Podopieczni Thomasa Tuchela mieli jednak problemy ze stworzeniem klarownych sytuacji. "The Blues" mogli zaskoczyć rywali w 38. minucie. Wówczas na uderzenie zdecydował się Timo Werner. Oblak zachował jednak czujność i nie dał się pokonać.
W drugiej połowie obie ekipy głownie myślały o obronie. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Nie brakowało za to ostrej gry.
W 69. minucie "The Blues" wreszcie przełamali impas. Olivier Giroud kapitalnie uderzył przewrotką i Oblak nie miał nic do powiedzenia. Sędzia początkowo wskazał pozycję spaloną, ale po analizie systemu VAR gol został uznany.
Piłkarze Atletico szukali wyrównania, ale nie mieli wystarczających argumentów, by odwrócić losy pojedynku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1. To stawia ekipę Chelsea w lepszej sytuacji przed meczem rewanżowym. Ten zostanie rozegrany 17 marca.
Daniel Makarewicz23 Feb 2021 · 22:54