Manchester United wreszcie zdobywa punkty w Lidze Europy! Cristiano Ronaldo w końcu się przełamał [WIDEO]

Screen Twitter
Manchester United wygrał z Sheriffem Tyraspol 2:0 (2:0). Swojego pierwszego gola w tym sezonie strzelił Cristiano Ronaldo.
Manchester United od samego początku narzucił gospodarzom swoje warunki gry. Nie minęło 20. minut, a bramkarz Sheriffa musiał wyciągać piłkę z siatki.
Gol dla "Czerwonych Diabłów" był efektem dobrej akcji całego zespołu. Popisali się przede wszystkim Christian Eriksen i Jadon Sancho. Duńczyk dograł do Anglika, a ten dał prowadzenie swojemu zespołowi.
Stracona bramka podrażniła nieco gospodarzy, którzy próbowali odpowiedzieć w 23. minucie. Uderzenie minęło jednak słupek, którego strzegł David de Gea.
Kolejne minuty pierwszej połowy upłynęły pod znakiem dominacji Manchesteru United. Ofensywa poskutkowała rzutem karnym. W 38. minucie Patrick Kpozo sfaulował rywala we własnej "szesnastce", a Paweł Raczkowski nie miał wątpliwości - polski arbiter szybko wskazał na wapno.
Wówczas do piłki podszedł Cristiano Ronaldo, który pewnie wykorzystał "jedenastkę". Dla Portugalczyka był to pierwszy gol w całym sezonie 2022/23.
Po zmianie stron tempo meczu znacząco spadło. Manchester United nie był tak dokładny i skuteczny w swoich poczynaniach, ale Sheriff nie potrafił znaleźć sposobu na "Czerwonych Diabłów".
Dobrą okazję w 48. minucie miał wprawdzie Bruno Fernandes, lecz pomocnik nie znalazł drogi do siatki. Ostatecznie Manchester United wygrał 2:0 (2:0) i zdobył swoje pierwsze punkty w tej edycji Ligi Europy.
Hubert Kowalczyk15 Sep 2022 · 20:34