Seria kontrowersyjnych decyzji Marciniaka! Trudny mecz polskiego sędziego [VIDEO]

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Szymon Marciniak prowadził mecz Argentyny z Islandią (1:1) podczas mistrzostw świata w Rosji. Niestety polski arbiter podjął kilka kontrowersyjnych decyzji.
W 42 minucie spotkania Salvio wpadł w pole karne, zakręcił obrońcą i dośrodkował po ziemi, a jego rywal ratując się wślizgiem, dotknął piłki ręką. Argentyńczycy domagali się rzutu karnego, natomiast Marciniak podjął szybką i zdecydowaną decyzję, i nie podyktował jedenastki.
Czy była ona słuszna? Na załączonym filmiku widać, że sytuacja była bardzo niejednoznaczna.
Polski sędzia podjął również dwie wątpliwe sytuacje w drugiej połowie. Najpierw kiedy podyktował rzut karny dla Argentyny po rzekomym faulu na Mezie, a następnie gdy nie wskazał na jedenasty metr dla Messiego i spółki po faulu na Pavonie.
Nie brakowało niezbyt przychylnych opinii wśród ekspertów, nie tylko na temat pracy Marciniaka w całym meczu, ale także poszczególnych sytuacji, jak chociażby tej z faulem na Pavonie.