Media: Reprezentant Polski wypadł z powodu kontuzji. To dlatego nie znalazł się na liście Michała Probierza

Media: Reprezentant Polski wypadł z powodu kontuzji. To dlatego nie znalazł się na liście Michała Probierza
Michał Kosc/Pressfocus
Selekcjoner reprezentacji Polski przedstawił w czwartek listę powołań na listopadowe zgrupowanie kadry. Jednym z nieobecnych jest Sebastian Walukiewicz. Wiadomo, dlaczego obrońcy Empoli brakuje w składzie.
W poniedziałek rozpocznie się ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski w tym roku. W jego trakcie podopieczni Michała Probierza rozegrają dwa mecze. Już 17 listopada zmierzą się z Czechami w el. do EURO 2024. Cztery dni później zagrają zaś towarzysko z Łotwą.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zaraz po zakończeniu spotkań Ligi Europy oraz Ligi Konferencji selekcjoner biało-czerwonych ogłosił powołania na oba spotkania, o czym pisaliśmy TUTAJ. Do kadry wraca m.in. Jan Bednarek.
Piłkarz Southampton jest jednym z sześciu stoperów, którzy wezmą udział w rozpoczynającym się za kilka dni zgrupowaniu kadry. Oprócz niego na liście Probierza są również Tomasz Kędziora, Paweł Bochniewicz, Jakub Kiwior, Patryk Peda i Mateusz Wieteska.
Pod obserwacją 51-letniego trenera był także Sebastian Walukiewicz. Z informacji podanej przez Jakuba Seweryna z portalu "Sport.pl" wynika jednak, że obrońca Empoli wypadł z powodu kontuzji.
23-letni gracz nie pojawił się również w ostatnim meczu Serie A. Polak opuścił starcie z Frosinone. W całym sezonie rozegrał zaś osiem spotkań i obejrzał w nich dwie żółte kartki.
Były piłkarz Pogoni Szczecin nie jest jedynym, który nie weźmie udziału w najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski z powodu kontuzji. Identyczny los spotkał także Pawła Dawidowicza. Przy okazji meczu z Monzą doznał on naderwania mięśnia czworogłowego uda. Jego przerwa od gry ma potrwać około cztery tygodnie, o czym informowaliśmy TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 10 Nov 2023 · 07:19
Źródło: Sport.pl

Przeczytaj również