Media: TVP blisko kolejnych praw do transmisji. Przełom w sprawie ważnych rozgrywek piłkarskich

Media: TVP blisko kolejnych praw do transmisji. Przełom w sprawie ważnych rozgrywek piłkarskich
Shutterstock.com
Autor:Hubert Kowalczyk27 Wrz 2023 | 14:53
Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, "TVP" przejmie kolejne prawa do transmisji wydarzeń sportowych. Pula publicznego nadawcy ma powiększyć się o rozgrywki piłkarskie, które już wcześniej można było śledzić na dedykowanych kanałach.
Wiadomo już, że "TVP" będzie pokazywało mecze polskich drużyn w europejskich pucharach. Publiczny nadawca pragnie również zapewnić sobie prawa do transmitowania wszystkich spotkań Fortuna 1. Ligi, meczów młodzieżowych reprezentacji Polski oraz kadry kobiet. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz dziennikarz Kacper Sosnowski przekazał, że "TVP" jest blisko porozumienia z "Canal+Sport". Tematem rozmów jest oczywiście sublicencja na transmitowanie spotkań Ekstraklasy.
Nieoficjalnie wiadomo, że na antenach publicznego nadawcy zobaczymy 34 meczów do końca bieżącego sezonu. To przełom w negocjacjach, gdyż do tej pory żaden mecz rozgrywek 2023/24 nie był pokazywany na otwartych kanałach.
Dziennikarz portalu "Sport.pl" przekonuje, że porozumienie jest już stosunkowo blisko. Starcia prawdopodobnie będą pokazywane po 15 października. Tego samego dnia dojdzie w Polsce do wyborów parlamentarnych.
Na ten moment nie wiadomo, gdzie dokładnie będą dostępne transmisje. W grę wchodzi kanał "TVP Sport", aplikacja mobilna (i strona internetowa) oraz - w dalszej kolejności - programy "TVP1" i "TVP2".
Dotychczasowy brak meczów Ekstraklasy w "TVP" był spowodowany brakiem nabycia stosownych uprawnień. Wyłączną licencję, aż do 2027 roku, posiada bowiem "Canal+Sport". Aż do teraz władze stacji publicznej nie chciały płacić wygórowanych kwot za dogadanie się z prywatną spółką.
Źródło: Kacper Sosnowski

Dyskusja 0