Media: Tych zawodników może powołać Michał Probierz. Selekcjoner da szansę nieoczywistym piłkarzom?

Media: Tych zawodników może powołać Michał Probierz. Selekcjoner da szansę nieoczywistym piłkarzom?
Łukasz Sobala/Pressfocus
Autor:Hubert Kowalczyk27 Wrz 2023 | 11:38
Michał Probierz przygotowuje się do pierwszych powołań w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Według portalu "Sport.pl" szkoleniowiec może zaprosić kilku zawodników, którzy w ostatnim czasie byli pomijani przez innych trenerów.
Już 5 października Michał Probierz ogłosi listę powołanych zawodników na kolejne mecze eliminacji EURO 2024. Naszymi rywalami będą Mołdawia oraz Wyspy Owcze.
Dalsza część tekstu pod wideo
Obecnie selekcjoner jest na etapie zbierania informacji o swoich podopiecznych. Jego sztab oraz on sam aktywnie jeżdżą na mecze, aby przyjrzeć się poszczególnym graczom. Listę ostatnich wizyt znajdziecie TUTAJ.
Portal "Sport.pl" podkreśla, że szkoleniowiec nie zamierza szybko kończyć swojej aktywności. W najbliższych lat będzie obserwował kolejnych piłkarzy. Na powołania mogą liczyć także ci reprezentanci, których dawno na zgrupowaniu nie było.
Według najnowszych informacji w gronie tym znajduje się między innymi Michał Helik z Huddersfield Town. Panowie świetnie znają się za czasów wspólnej pracy w Cracovii. Do tej pory 28-latek zaliczył siedem meczów dla biało-czerwonych, a ostatni raz w 2021 roku.
Ponadto na liście figurują Łukasz Łakomy i Jakub Piotrowski. Probierz szuka zawodnika, który będzie w stanie zastąpić Grzegorza Krychowiaka. Weteran zrezygnował ostatnio z gry dla kadry.
"Sport.pl" nie wyklucza też obecności ewentualnych debiutantów. Jednym z nich może być Patryk Peda. Stoper SPAL będzie śledzony podczas starcia z Ceseną.
Źródło: Sport.pl

Dyskusja 0