Bayern. Mocne wejście Roberta Lewandowskiego w nowy rok! Kolejny gol Polaka w Bundeslidze! [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił gola dla Bayernu Monachium w meczu z Borussią Moenchengladbach. Jego drużyna przegrała 1:2.
Lider Bundesligi przystąpił do piątkowego potężnie osłabiony. Z powodu kontuzji i zakażeń koronawirusem w składzie brakowało tak istotnych postaci, jak Manuel Neuer, Leon Goretzka, Leroy Sane czy Kingsley Coman.
Lewandowski na brak wsparcia nie mógł jednak narzekać, bo od pierwszej minuty grał choćby Thomas Mueller. Nowością była za to obecność w składzie Malika Tillmana.
Kapitan reprezentacji Polski strzelił gola już w 18. minucie. Dostał dobre podanie od Thomasa Muellera, uwolnił się od obrońcy i potężnym strzałem pokonał Yanna Sommera.
Dla Lewandowskiego to już dwudziesty gol w tym sezonie Bundesligi. Na taki dorobek pracował w osiemnastu spotkaniach.
33-latek mógł jeszcze dwa razy wpisać się na listę strzelców. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy trafił piłką w słupek. Po przerwie jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.
Marcin Karbowski07 Jan 2022 · 20:54