Porażka potężnie osłabionego Bayernu! Gol i niewykorzystane szanse Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Niespodzianka na inaugurację rundy rewanżowej Bundesligi. Bayern przegrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:2.
Mistrzowie Niemiec przystąpili do piątkowego meczu potężnie osłabioni. Z powodu kontuzji i zakażeń koronawirusem w składzie zabrakło choćby Manuela Neuera, Leroya Sane, Kingsleya Comana czy Alphonso Daviesa. Na ławce rezerwowych zasiedli sami młodzi i niedoświadczeni zawodnicy.
Na szczęście Juliana Nagelsmanna grać mógł Robert Lewandowski. I to właśnie Polak dał prowadzenie Bayernowi. W 18. minucie piłkę w pole karne zagrał Thomas Mueller, najlepszy strzelec Bundesligi uwolnił się spod krycia i mocnym uderzeniem trafił do bramki. Zobaczycie to TUTAJ.
Borussia nie pokazywała niczego godnego uwagi, ale w 27. minucie doprowadziła do wyrównania. Przytomnością w polu karnym wykazał się Florian Neuhaus.
Cztery minuty później goście już prowadzili. Po centrze z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Stefan Lainer.
W końcówce pierwszej połowy Borussia mogła strzelić jeszcze jednego gola. Świetnie zachował się Sven Ulreich. Dubler Neuera najpierw wybronił sytuację sam na sam z Neuhausem, a po chwili zatrzymał strzał Breela Embolo.
Niewykorzystane szanse szybko mogły się zemścić. W doliczonym czasie okazję miał Lewandowski, ale z bardzo ostrego kąta trafił piłką w słupek.
Bayern przeważał od początku drugiej połowy. Swoje szanse mieli Jamal Musiala i Mueller. Po godzinie gry kolejny raz blisko gola był Lewandowski. Tym razem kapitan reprezentacji Polski trafił piłką w poprzeczkę.
Wraz z upływem czasu ataki Bayernu były coraz słabsze. Gospodarze mieli problem z wykreowaniem sytuacji. Wyrównać nie dali rady.
Bayern mimo porażki nie straci prowadzenia w lidze. Na półmetku rozgrywek miał aż dziewięć punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund. Gladbach przełamało się po pięciu meczach bez zwycięstwa.
Marcin Karbowski07 Jan 2022 · 22:24