MŚ U-20. Młodzi Polacy podtrzymują mundialowe tradycje. Porażka z Kolumbią na początek [WIDEO]

YT
Reprezentacja Polski przegrała z Kolumbią 0:2 (0:1) w pierwszym meczu mistrzostw świata do lat 20.
Reprezentacja Polski dziś rozpoczęła zmagania w mistrzostwach świata do lat 20. Biało-czerwoni w pierwszym meczu podejmowali Kolumbię. Poczynania młodych piłkarzy z trybun obserwował Jerzy Brzęczek.
Pierwsze minuty nie przyniosły wielkich emocji. Obie drużyny ostrożnie weszły w mecz, starając się ograniczać ryzykowne zagrania. Do 23. minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Wtedy jednak katastrofalny błąd popełnił Sebastian Walukiewicz, który jak na tacy wyłożył rywalom piłkę. Ivan Angulo z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Radosławem Majeckim.
Polacy ruszyli do odrabiania strata, jednak nie byli w stanie zagrozić bramce rywali. Podopieczni Jacka Magiery w pierwszej połowie oddali zaledwie jeden celny strzał.
W 51. minucie Radosław Majecki wygrał pojedynek z Ivanem Angulo. W 55. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Sebastian Walukiewicz.
Najlepszą okazję do wyrównania miał Jakub Bednarczyk, który po rzucie rożnym uderzył głową, ale piłkę pewnie złapał bramkarz.
Piłkarze z Kolumbii mogli podwyższyć wynik spotkania, ale dobrze w bramce spisywał się Majecki, jednak w 93. minucie golkiper musiał skapitulować, gdy Sandoval huknął pod poprzeczkę.
Daniel Makarewicz23 May 2019 · 22:21