Napoli rozbiło Eintracht Frankfurt i jest w ćwierćfinale! Dublet Osimhena, Zieliński dobił rywali [WIDEO]

Piłkarze Napoli bez najmniejszego problemu awansowali w środowy wieczór do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "Azzurri" przed własną publicznością wygrali z Eintrachtem Frankfurt 3:0. Dwa gole strzelił Victor Osimhen, a wynik ustalił Piotr Zieliński.
Podopieczni Luciano Spallettiego do awansu znacznie przybliżyli się już w Niemczech, gdzie wygrali 2:0. W Neapolu gorąco było przed spotkaniem, bo kibice Eintrachtu demolowali miasto. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Na murawie nie było żadnych wątpliwości co do tego, któremu zespołowi należy się awans do kolejnej rundy. Już w drugiej minucie Trapp musiał się mocno wysilić, ale ostatecznie obronił uderzenie Politano.
Bramkarz gości miał sporo pracy w pierwszej części spotkania, lecz przez długi czas zachowywał czyste konto. W dobrym stylu zatrzymał jeszcze Victora Osimhena oraz Chwiczę Kwaracchelię.
W końcówce pierwszej połowy Napoli znów przycisnęło. Piotr Zieliński mógł mieć asystę, ale po podaniu Polaka Kwaracchelia przegrał pojedynek z Trappem. W końcu golkiper gości musiał skapitulować w doliczonym czasie gry - do siatki trafił Osimhen.
To mocno podbudowało gospodarzy, którzy po przerwie ruszyli do kolejnych ataków. Z najbliższej odległości bramkarza znów pokonał Osimhen. W odpowiedzi niewiele brakowało, aby przewrotką trafił Borre.
W 64. minucie Zieliński dobrze znalazł się w polu karnym i był faulowany przez Sowa. Sam podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnie wykorzystał rzut karny. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Trzeci gol całkowicie podłamał Eintracht i w końcówce na boisku nie działo się już zbyt wiele. Ostatecznie Napoli wygrało 3:0 i przypieczętowało awans do ćwierćfinału, potwierdzając, że w tej edycji Ligi Mistrzów może walczyć o najwyższe cele.
Maciej Pietrasik15 Mar 2023 · 22:51