Napoli. "Zawodnik meczu. Takiego Piotra chcemy widzieć". Zagraniczne media zachwycone występem Zielińskiego

Nicolo Campo/Pressfocus
Zagraniczne media oceniły występ Piotra Zielińskiego w meczu z Eintrachtem Frankfurt. - To był Piotr, jakiego chcemy widzieć w każdym meczu - napisali dziennikarze serwisu "calcionapoli1926.it".
Napoli zameldowało się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Gracze Luciano Spallettiego pokonali w rewanżu Eintracht Frankfurt 3:0. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński, który wykorzystał rzut karny. Jego trafienie zobaczycie TUTAJ.
Polak poza strzelonym golem rozegrał świetne zawody. Zagraniczne media nie szczędziły pochwał pod jego adresem.
- Grał bardzo dobrze od początku meczu i rósł z każdą minutą. Strzelił ostatniego gola w spotkaniu, który przypominał sparing - pisze portal "eurosport.it", który ocenił grę Polaka na 7. Taką samą notę wystawili mu dziennikarze włoskiego "Sky Sport".
"Siódemkę" przyznał Polakowi również serwis calcionapoli24.it. Była to najwyższa ocena w zespole. - Zawodnik meczu. Robił magiczne rzeczy z piłką jak wtedy, gdy wypracował okazję Chwiczy Kwaracchelii. Przyspieszał akcje ofensywne grą na jeden kontakt, rozpoczynał kontrataki, wykorzystał rzut karny - czytamy.
Dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" dali reprezentantowi Polski notę 7,5. - Aktywny i agresywny w pressingu. Odebrał kilka piłek, trzymał dyscyplinę na boisku - piszą żurnaliści. Lepiej oceniony został jedynie Victor Osimhen (8).
- Miał świetne statystyki przed przerwą, zachwycał swoją grą. To był Piotr, jakiego chcemy widzieć w każdym meczu. Nie tylko dlatego, że wykorzystał rzut karny - czytamy w serwisie "calcionapoli1926.it".
Piotr Zieliński rozegrał w tej edycji Champions League osiem meczów. Strzelił w nich cztery gole i zaliczył dwie asysty.
Damian Król16 Mar 2023 · 08:15
Źródło: Twitter, La Gazzetta dello Sport, calcionapoli24.it, calcionapoli1926.it, Sky Sport