Nieprawdopodobny mecz piłkarza Rakowa! Strzelił cztery gole w jednej połowie! [WIDEO]

Pressfocus.pl/fot. Tomasz Kudala
Vladislavs Gutkovskis zapisał się na kartach historii Ekstraklasy. W pierwszej połowie meczu Rakowa z Wisłą Płock napastnik strzelił aż cztery gole.
Raków Częstochowa przystępował do meczu z Wisłą Płock jako faworyt. Gospodarze szybko zabrali się do pracy i wykorzystali ospałość rywali.
Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Vladislavs Gutkovskis. Cztery minuty później Łotysz miał na swoim koncie już dwa trafienia.
Mecz toczył się dalej, a problemy "Nafciarzy" narastały. W 37. minucie Furman sprokurował rzut karny. Do piłki podszedł wspomniany już napastnik Rakowa, który pewnie pokonał Kamińskiego.
Jeszcze przed przerwą Vladislavs Gutkovskis dołożył kolejne, czwarte już trafienie. Tym razem podopieczny Marka Papszuna wykorzystał dobre podanie od Frana Tudora.
- Gutkovskis ze stadionu wyjedzie Karetą - napisał Krzysztof Marciniak, dziennikarz "Canal+Sport".
Według danych portalu "Transfermarkt" tylko trzech piłkarzy w historii Ekstraklasy zdobyło pięć bramek w jednym meczu. Dokonali tego Maciej Żurawski (2001/02, Wisła Kraków vs GKS Katowice), Krzysztof Gajtkowski (2002/03 Lech Poznań vs Pogoń Szczecin) i Marcin Robak (2013/14, Pogoń Szczecin vs Lech Poznań).
AKTUALIZACJA 21:55
Ostatecznie Łotysz nie zdołał dogonić wspominanego tercetu Polaków. Spotkanie z Wisłą Płock Gutkovskis zakończył z czterema bramkami na koncie. Jego zespół wygrał... 7:1 (więcej TUTAJ).
Hubert Kowalczyk05 Nov 2022 · 20:59