Niewiarygodny wyczyn bramkarza FC Porto! Obronił dwa rzuty karne w dwie minuty [WIDEO]

FC Porto zaczęło zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów od dwóch porażek, ale w środę znacznie przybliżyło się do 1/8 finału dzięki starciu z Clubem Brugge. Mocno przyczynił się do tego Diogo Costa, broniąc dwa rzuty karne w dwie minuty.
We wrześniu Portugalczycy przegrali na własnym terenie z mistrzami Belgii aż 0:4. Dziś byli żądni rewanżu na rywalach, którzy niedawno dali im srogą lekcję. Jeszcze w pierwszej połowie znaleźli sposób na defensywę Clubu Brugge.
W 33. minucie wynik spotkania otworzył Mehdi Taremi. Była to pierwsza bramka, stracona przez Belgów w całej fazie grupowej. Wcześniej czterokrotnie zachowali oni czyste konto.
Na początku drugiej połowy bohaterem Porto został jednak Diogo Costa. Po tym, jak David Carmo faulował będącego w polu karnym Mechele, sędzia wskazał na jedenasty metr, posiłkując się systemem VAR.
Do piłki podszedł Vanaken, ale bramkarz Porto wyczuł jego intencje. Arbiter nakazał jednak na powtórzenie "jedenastki" ze względu na to, że inni zawodnicy zbyt wcześnie wbiegli w pole karne.
Club Brugge zyskał więc drugą szansę na trafienie do siatki. Tym razem do piłki podszedł Lang, a Costa popisał się jeszcze lepszą paradą, zbijając naprawdę dobrze uderzoną piłkę na słupek.
Niewykorzystane sytuacje szybko zemściły się na Belgach. Porto błyskawicznie zadało bowiem aż trzy ciosy. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Evanilson, Eustaquio oraz Taremi, dzięki czemu goście wygrali aż 4:0.
Maciej Pietrasik26 Oct 2022 · 20:16