Niezwykłe osiągnięcie Realu Madryt w Lidze Mistrzów. Karim Benzema zapisał się w historii [WIDEO]

Real Madryt w środowy wieczór mierzy się z Szachtarem Donieck w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik w 14. minucie otworzył Karim Benzema. Był to jednocześnie 1000. gol dla "Królewskich" w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie.
"Los Blancos" już trzynastokrotnie sięgali po triumf na Starym Kontynencie, licząc zarówno Puchar Europy, jak i Ligę Mistrzów. Pod tym względem nie mają sobie równych w historii.
To właśnie Real zdobył też zdecydowanie najwięcej bramek w tych rozgrywkach. Trafienie Karima Benzemy ze środowego meczu z Szachtarem Donieck było pod tym względem szczególne.
W 14. minucie rywalizacji w wicemistrzami Ukrainy Vinicius Junior wykorzystał błąd Marlona. Obrońca gości stracił piłkę we własnym polu karnym na rzecz swojego rodaka.
Skrzydłowy Realu wyłożył natomiast futbolówkę Karimowi Benzemie. Francuzowi pozostało umieszczenie jej w praktycznie pustej bramce. Był to 1000. gol dla Realu w Pucharze Europy oraz Lidze Mistrzów.
Nikt wcześniej nawet nie zbliżył się do tej magicznej granicy. Drugi w tej klasyfikacji jest Bayern Monachium, mający na koncie 768 trafień. Barierę 500 bramek przekroczyły jeszcze FC Barcelona oraz Manchester United.
Ostatecznie Real wygrał całe spotkanie 2:1 i awansował na pozycję lidera grupy D. Bohaterem został Benzema, który ustrzelił dublet. Pełną relację przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik03 Nov 2021 · 19:13