Ogromny błąd Matthijsa de Ligta! Stracił równowagę i zgarnął piłkę ręką, sędzia wyrzucił go z boiska [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Holandii przegrała w Budapeszcie z Czechami w trzecim meczu 1/8 finału EURO 2020. "Pomarańczowym" zadanie znacznie utrudniła czerwona kartka dla Matthijsa de Ligta.
Podopieczni Franka de Boera wygrali komplet spotkań w fazie grupowej turnieju. Pokonali kolejno reprezentację Ukrainy, Austrii oraz Macedonii Północnej.
Spotkanie z Czechami nie było już jednak dla Holendrów równie proste. Nasi południowi sąsiedzi postawili rywalom trudne warunki w Budapeszcie.
Na początku drugiej połowy byliśmy świadkami dwóch bardzo emocjonujących wydarzeń w ciągu kilku minut. Najpierw znakomitej sytuacji na zdobycie gola nie wykorzystał Donyell Malen. Holender przegrał pojedynek z Tomasem Vaclikiem.
Po chwili gorąco zrobiło się pod drugą bramką. Matthijs de Ligt stracił równowagę, gdy walczył o piłkę z Patrikiem Schickiem. Chcąc ratować sytuację, zgarnął piłkę ręką.
Początkowo arbiter pokazał stoperowi Juventusu tylko żółtą kartkę. Ta decyzja spotkała się z ogromnymi protestami czeskich piłkarzy. Sytuacja była analizowana przez VAR.
Arbiter podszedł do monitora i po obejrzeniu całego zajścia na kilku powtórkach zdecydował się na pokazanie czerwonej kartki. Eksperci nie mają wątpliwości, że była to słuszna decyzja.
Ostateczne Holendrzy zapłacili bardzo wysoką cenę za tę sytuację. Grając w osłabieniu ulegli rywalom 0:2 i odpadli z turnieju. Pełną relację możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik27 Jun 2021 · 19:24