Reprezentacja Holandii odpadła z EURO 2020! Czesi rewelacją turnieju, sprawili dużą niespodziankę [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Czech to jak dotąd największe pozytywne zaskoczenie EURO 2020. Nasi południowi sąsiedzi awansowali dziś do ćwierćfinału. W Budapeszcie pokonali 2:0 faworyzowanych Holendrów.
W fazie grupowej "Pomarańczowi" wygrali komplet meczów. W niedzielę także wydawali się zdecydowanymi faworytami. Czesi postawili im jednak bardzo trudne warunki.
Początkowo to Holendrzy mieli więcej do powiedzenia pod bramką rywali. W 13. minucie spory błąd popełnił Tomas Vaclik. Bramkarza uratowała interwencja Kalasa, który zablokował Dumfriesa.
Później do głosu zaczęli dochodzić Czesi. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Tomas Soucek oraz Antonin Barak. Ten pierwszy uderzał niecelnie, drugiego zatrzymał Matthijs de Ligt. Już w doliczonym czasie gry skuteczności pod bramką naszych sąsiadów zabrakło Van Aanholtowi.
W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli, ale zdecydowanie więcej działo się po przerwie. W 52. minucie Donyell Malen znakomicie minął dwóch obrońców i znalazł się w sytuacji sam na sam z Vaclikiem. Czeski bramkarz wygrał jednak ten pojedynek.
Po chwili gorąco zrobiło się po drugiej stronie boiska. Ogromny błąd popełnił De Ligt. Za zagranie ręką sędzia początkowo upomniał go żółtą kartką, lecz po analizie VAR wyrzucił go z boiska.
Od tego momentu grający w przewadze Czesi zdominowali rywali. Szansy na gola nie wykorzystał Kaderabek, którego ofiarną interwencją zatrzymał Dumfries.
W 68. minucie nasi południowi sąsiedzi wyszli jednak na prowadzenie. Kalas uprzedził Wijnalduma i dograł do Holesa, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.
Niecały kwadrans później stało się jasne, że Czesi awansują do ćwierćfinału. Wynik podwyższył najlepszy strzelec drużyny, Patrik Schick, który wykorzystał dogranie Holesa.
Rezultat 2:0 utrzymał się do końca spotkania. W kolejnej rundzie podopieczni Jaroslava Silhavego z pewnością nie będą skazani na porażkę. Zmierzą się bowiem z Duńczykami.
Maciej Pietrasik27 Jun 2021 · 19:54