Olympique Marsylia zatrzymał gwiazdy PSG! Nieuznana bramka Milika, czerwona kartka Hakimiego [WIDEO]

Piłkarze Olympique Marsylia, z Arkadiuszem Milikiem w składzie, zremisowali 0:0 z PSG w hicie 11. kolejki Ligue 1. Ekipa ze stolicy przez większość drugiej połowy musiała radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Achrafa Hakimiego.
Atmosfera na Stade Velodrome od samego początku była bardzo gorąca. Kibice Olympique Marsylia mieli nadzieję, że ich ulubieńcy okażą się lepsi od PSG. W 14. minucie na chwilę zamarli, gdy do własnej bramki trafił Luan Peres.
Brazylijczyk mógł jednak odetchnąć z ulgą, bo dośrodkowujący w pole karne Neymar znajdował się na spalonym. Z tego względu gol został anulowany. Niedługo później byliśmy świadkami podobnych wydarzeń po drugiej stronie boiska.
Wówczas akcję gospodarzy znakomicie wykończył Arkadiusz Milik. Polak świetnie zachował się w polu karnym, ale Pol Lirola, który asystował przy tym trafieniu, był wysunięty przed obrońców PSG we wcześniejszej fazie akcji.
W pierwszej połowie sporo pracy miał Pau Lopez. Golkiper OM w znakomity sposób zatrzymał Leo Messiego oraz Neymara. Gdyby nie jego interwencje, PSG prowadziłoby do przerwy co najmniej 1:0. Na tablicy wyników widniał jednak rezultat bezbramkowy.
W drugiej części spotkania sytuacja paryżan mocno się skomplikowała. Achraf Hakimi faulował bowiem wychodzącego na czystą pozycję Cengiza Undera i po kolejnej analizie VAR sędzia wyrzucił piłkarza gości z boiska. Z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Dimitri Payet.
Piłkarze OM poczuli sporą szansę. W 65. minucie bliski szczęścia był Rongier, którzy uderzał głową po dośrodkowaniu Payeta. Piłka przeszła przeszła jednak nieznacznie obok słupka.
W końcówce to podopieczni Jorge Sampaoliego byli bliżsi zdobycia bramki na wagę zwycięstwa. W dobrej sytuacji fatalnie skiksował Konrad de la Fuente. Ostatecznie w Marsylii nie doczekaliśmy się uznanych goli.
PSG wciąż znajduje się na pozycji lidera, mając siedem punktów przewagi nad drugim Lens. OM awansował natomiast na czwartą lokatę, a przed sobą ma jeszcze zaległy mecz z Niceą.
Maciej Pietrasik24 Oct 2021 · 22:42