Pewne awanse Manchesteru United i Villarrealu. AS Roma drżała do końca [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Autor: Marcin Karbowski 15 kwi 2021 | 22:52
Nie było niespodzianek w rewanżowych meczach 1/4 finału Ligi Europy. Manchester United, AS Roma i Villarreal obroniły zaliczki z pierwszych spotkań i awansowały do kolejnej rundy.
Jedyny zwrot akcji nastąpił w rywalizacji Slavii Praga z Arsenalu. Piszemy o niej TUTAJ.

Manchester United - Granada 2:0

Drużyna Ole Gunnara Solskjaera była w komfortowej sytuacji już po pierwszym spotkaniu - w Hiszpanii wygrała 2:0. Rewanż "Czerwone Diabły" rozpoczęły od mocnego uderzenia. Strzałem z woleja z jedenastu metrów do bramki trafił Cavani.
Gospodarze po objęciu prowadzenia skupili się na kontrolowaniu przebiegu gry. Granada mogła doprowadzić do wyrównania niemal natychmiast, ale minimalnie przestrzelił Herrera.
Goście byli w beznadziejnej sytuacji, ale do końca walczyli choćby o remis. To oni oddali więcej strzałów na bramkę. De Gea rzadko był jednak zatrudniany - musiał interweniować tylko trzy razy.
Manchester United przypieczętował sprawę już w doliczonym czasie. Drugiego gola dla "Czerwonych Diabłów" strzelił gracz... Granady. Samobója wbił Jesus Vallejo.

AS Roma - Ajax Amsterdam 1:1

Goście od początku meczu mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale długo nie potrafili jej wykorzystać. Do bramki trafili dopiero na początku drugiej połowy. Brobbey wystartował do długiego podania z głębi pola i przerzucił piłkę obok Lopeza.
W 56. minucie Ajax trafił do bramki drugi raz, ale sędzia nie uznał gola Tadicia. Jego zdaniem na wcześniejszym etapie akcji był faul na Mchitarjanie.
Roma doprowadziła do wyrównania w 72. minucie. Calafiori dośrodkował z lewego skrzydła, piłkę przejął Dżeko i pewnym uderzeniem wbił ją do bramki.
Ajax do końca próbował strzelić gola na wagę dogrywki, ale gospodarze bronili się skutecznie. To oni zagrają w półfinale.

Villarreal - Dinamo Zagrzeb 2:1

Gospodarze wrócili z Chorwacji z korzystnym wynikiem - wygrali tam 1:0. W rewanżu sprawę awansu rozstrzygnęli w pierwszej połowie.
W 36. minucie do bramki trafił Alcacer. Hiszpan tylko dopełnił formalności, bo Chukwueze wystawił mu piłkę do pustej bramki.
Drugi gol dla Villarrealu padł po siedmiu minutach. Tym razem na listę strzelców wpisał się niezawodny Gerard Moreno.
Goście odgryźli się tylko raz. W 74. minucie gola dla Dinama strzelił Orsić.
1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Betfan
1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 18

15 kwi 2021 | 22:54
0
Komentator na polsacie pomylił drabinki xdd amatorszczyzna
Nudny spokojny mecz United pod kontrolą. O to chodziło. Teraz Roma.
0
Nudny spokojny mecz pod kontrolą United. O to chodziło. Teraz Roma.
15 kwi 2021 | 22:57
0
jak pisałem że finał będzie United-Arsenal to dzieci minusowały. Co prawda obawiam się trochę że Kanonierzy mogą wtopić z Villareal, ale mam nadzieję że dadzą radę. Nie chodzi tylko o angielski podwójny finał ale mam dość już meczów z hiszpańskimi klaunami. Tę ligę zaorać najlepiej bo te pizdeczki tylko się kłaść umieją. Dziś znów sędzia się łapał na frajerskie symulki. Standard La Lipy.
15 kwi 2021 | 23:21
0
Akurat Villareal jest spoko: grają naprawdę ładną piłkę, mają świetnych technicznie pomocników plus kapitalny Moreno, no i wcale nie są aż tak delikatni;)

Stoperzy są dosyć atletyczni, Parejo i Trigueros mają nie tylko panowanie nad piłką, przegląd pola i podanie, ale też świetnie trzymają się na nogach, przez co po prostu trudno jest ich przewrócić. No i Moreno to jest taki napastnik, który też potrafi powalczyć ze stoperami. Fizycznie bardziej przypominają Atleti czy Sevillę, niż płaczków z Realu lub Barcelony.
15 kwi 2021 | 22:53