Pewne awanse Manchesteru United i Villarrealu. AS Roma drżała do końca [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Nie było niespodzianek w rewanżowych meczach 1/4 finału Ligi Europy. Manchester United, AS Roma i Villarreal obroniły zaliczki z pierwszych spotkań i awansowały do kolejnej rundy.
Jedyny zwrot akcji nastąpił w rywalizacji Slavii Praga z Arsenalu. Piszemy o niej TUTAJ.

Manchester United - Granada 2:0

Drużyna Ole Gunnara Solskjaera była w komfortowej sytuacji już po pierwszym spotkaniu - w Hiszpanii wygrała 2:0. Rewanż "Czerwone Diabły" rozpoczęły od mocnego uderzenia. Strzałem z woleja z jedenastu metrów do bramki trafił Cavani.
Gospodarze po objęciu prowadzenia skupili się na kontrolowaniu przebiegu gry. Granada mogła doprowadzić do wyrównania niemal natychmiast, ale minimalnie przestrzelił Herrera.
Goście byli w beznadziejnej sytuacji, ale do końca walczyli choćby o remis. To oni oddali więcej strzałów na bramkę. De Gea rzadko był jednak zatrudniany - musiał interweniować tylko trzy razy.
Manchester United przypieczętował sprawę już w doliczonym czasie. Drugiego gola dla "Czerwonych Diabłów" strzelił gracz... Granady. Samobója wbił Jesus Vallejo.

AS Roma - Ajax Amsterdam 1:1

Goście od początku meczu mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale długo nie potrafili jej wykorzystać. Do bramki trafili dopiero na początku drugiej połowy. Brobbey wystartował do długiego podania z głębi pola i przerzucił piłkę obok Lopeza.
W 56. minucie Ajax trafił do bramki drugi raz, ale sędzia nie uznał gola Tadicia. Jego zdaniem na wcześniejszym etapie akcji był faul na Mchitarjanie.
Roma doprowadziła do wyrównania w 72. minucie. Calafiori dośrodkował z lewego skrzydła, piłkę przejął Dżeko i pewnym uderzeniem wbił ją do bramki.
Ajax do końca próbował strzelić gola na wagę dogrywki, ale gospodarze bronili się skutecznie. To oni zagrają w półfinale.

Villarreal - Dinamo Zagrzeb 2:1

Gospodarze wrócili z Chorwacji z korzystnym wynikiem - wygrali tam 1:0. W rewanżu sprawę awansu rozstrzygnęli w pierwszej połowie.
W 36. minucie do bramki trafił Alcacer. Hiszpan tylko dopełnił formalności, bo Chukwueze wystawił mu piłkę do pustej bramki.
Drugi gol dla Villarrealu padł po siedmiu minutach. Tym razem na listę strzelców wpisał się niezawodny Gerard Moreno.
Goście odgryźli się tylko raz. W 74. minucie gola dla Dinama strzelił Orsić.
Marcin Karbowski15 Apr 2021 · 22:52