Pięć goli, niesamowite strzały i parady! Holandia pokonała Ukrainę po spektakularnym spotkaniu [WIDEO]

Starcie Holandii z Ukrainą obfitowało w ogromne emocje. Ostatecznie "Oranje" wygrali 3:2.
TUTAJ przeczytasz relację z tego spotkania.
Mecz mógł się rozpocząć z przytupem. Już w 2. minucie Memphis Depay popisał się kapitalnym indywidualnym rajdem, ale nie zdołał wykończyć całej akcji.
W pierwszych minutach Holendrzy mieli jeszcze dwie sytuacje, aby otworzyć wynik. Okazje zmarnowali jednak Georginio Wijnaldum i Denzel Dumfries. W 27. minucie znakomitą interwencję zanotował Georgi Buschchan, który wygrał pojedynek z Woutem Weghorstem.
Bramkarz Ukrainy był bohaterem pierwszej połowy. Uratował on swoją reprezentację przed utratą minimum kilku goli.
Holendrzy dopięli swego po przerwie. W 52. minucie Buschchan przeciął wrzutkę z prawego skrzydła, ale do bezpańskiej piłki dopadł Wijnaldum, który pewnym strzałem wyprowadził "Oranje" na prowadzenie.
Ukraińcy jeszcze nie otrząsnęli się po pierwszym golu, a już po raz drugi musieli wyciągać piłkę z siatki. W 58. minucie Weghorst wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzelił na 2:0.
Gdy wydawało się, że Holandia ma mecz pod kontrolą, bramkę kontaktową zdobył Andriy Yarmolenko. Skrzydłowy lewą nogą posłał piłkę w okienko bramki Stekelenburga.
Po kilku minutach było już 2:2. Roman Yaremchuk dostał dobre podanie z rzutu wolnego i głową doprowadził do remisu.
"Oranje" nie poddali się i w 85. minucie Dumfries wyprowadził Holendrów na prowadzenie. Wahadłowy podłączył się do ataku i wykończył akcję zainicjowaną przez Nathana Ake.
Holendrzy dowieźli prowadzenie do końca i wygrali 3:2. W następnej kolejce fazy grupowej podopieczni Franka de Boera zagrają z Austrią. Ukraińców czeka rywalizacja z Macedonią Północną.
Adam Kłos13 Jun 2021 · 22:51