5:0! Inter Mediolan zagra w finale Ligi Europy. Popis Lautaro Martineza i Romelu Lukaku [WIDEO]

Inter Mediolan wygrał z Szachtarem Donieck w półfinale Ligi Europy. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 (1:0). Oznacza to, że ekipa z Serie A w finale rozgrywek spotka się z Sevillą.
W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn stworzyli przeciętne widowisko. Wynik spotkania otworzył w 19. minucie Lautaro Martinez. Argentyńczyk uderzył główką z bliskiej odległości i pokonał Piatowa. W tej sytuacji nie popisała się defensywa Szachtara, za to na pochwały zasłużył Barella, od którego rozpoczęła się akcja.
Szachtar pierwszą groźną sytuację stworzył tuż przed przerwą. Wówczas Antonio uderzył sprzed pola karnego, ale piłka poszybowała nad bramką Interu.
W drugiej połowie włoska drużyna skutecznie neutralizowała atuty rywali. Szachtar nie był w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Handanovicia.
W 63. minucie padł gol na 2:0. Tym razem do siatki trafił D'Ambrosio, który uderzył głową po dośrodkowaniu Brozovicia z rzutu rożnego.
W 74. minucie drugie trafienie zanotował Lautaro Martinez. Argentyńczyk z zimną krwią wykończył zabójczą kontrę Interu. Chwilę później na listę strzelców wpisał się jeszcze Lukaku. Belg wykorzystał znakomite podanie od Martineza.
Inter ostatecznie wygrał 5:0. Na sześć minut przed końcem wynik spotkania ustalił Lukaku.
Inter dzięki wygranej z Szachtarem zapewnił sobie awans do finału Ligi Europy. W nim zmierzy się z Sevillą.
Daniel Makarewicz17 Aug 2020 · 22:47