Barcelona pokonała Chelsea w finale i wygrała młodzieżową Ligę Mistrzów!

charnsitr / shutterstock.com
FC Barcelona pokonała w finale Chelsea FC 3:0 i po raz drugi w swojej historii wygrała UEFA Youth League.
"Blaugrana" eliminowała w fazie pucharowej kolejno PSG (1:0), Liverpool (1:1, 3-2 po rzutach karnych) oraz Manchester City (5:4). "The Blues" z kolei okazywali się lepsi od Feyenoordu (5:2), Realu Madryt (4:2) i FC Porto (2:2, 5:4 w karnych).
W finale znacznie lepsi byli jednak Katalończycy. Wynik spotkania otworzyli w 33 minucie, kiedy to bramkę szczupakiem po dośrodkowaniu Abela Ruiza zdobył Alejandro Marques.
Ten sam zawodnik podwyższył na początku drugiej połowy. Marques odebrał piłkę obrońcy rywali i umieścił ją w siatce w sytuacji sam na sam z Cummingiem.
W doliczonym czasie gry okazałe zwycięstwo przypieczętował Abel Ruiz.
To drugi triumf Barcelony w tych rozgrywkach. Poprzednio wygrali je w 2014 roku, pokonując w finale Benficę.
Wydaje się zatem, że powoli następuje odrodzenie słynnej szkółki "La Masii, o której pisaliśmy już dzisiaj obszernie. Pytaniem pozostaje jednak, czy to pokolenie okaże się równie skuteczne w dorosłej piłce i czy któryś z graczy tej ekipy przebije się do pierwszego składu katalońskiego zespołu.