Bayern Monachium wygrał z Sevillą. Robert Lewandowski z Superpucharem UEFA! [WIDEO]

Bayern Monachium triumfuje w Superpucharze UEFA! "Die Roten" wygrali po dogrywce z Sevillą 2:1 i mogli się cieszyć ze zdobycia kolejnego trofeum. Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców, ale za to zanotował asystę.
Piłkarze "Die Roten" do dzisiejszego starcia przystąpili z wielkim apetytem na kolejne trofeum. Wcześniej triumfowali w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów, a teraz mogli do tego dołożyć sukces w Superpucharze UEFA. Ich rywalem w Budapeszcie była Sevilla.
Mecz niespodziewanie rozpoczął się od gola dla ekipy z Andaluzji. W 10. minucie popychany w polu karnym był Ivan Rakitić i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Lucas Ocampos.
Stracona bramka wpłynęła mobilizująco na graczy Bayernu, którzy zaczęli mocniej naciskać na rywali. Jednym z motorów napędowych mistrzów Niemiec był Robert Lewandowski. Po jego podaniu do siatki mógł trafić Mueller, ale piłka minęła słupek. W 29. minucie polski snajper znalazł się przed golkiperem rywali, ale zmarnował okazję, uderzając prosto w Marokańczyka.
"Die Roten" wyrównali jeszcze przed przerwą. W 34. minucie składną akcję Muellera i Lewandowskiego wykończył Goretzka. Polak popisał się w tym przypadku efektowną asystą.
Do przerwy było 1:1, a na początku drugiej połowy Lewandowski trafił na 2:1 po koronkowym rozegraniu piłki z Muellerem. Gol został jednak anulowany. System VAR dopatrzył się pozycji spalonej polskiego napastnika.
W 63. minucie do siatki trafił Sane, lecz i tym razem bramka nie została uznana. Sędzia wskazał faul Lewandowskiego na Escudero. W 78. minucie Bono popisał się znakomitą interwencją po mocnym uderzeniu Muellera.
Bayern był w natarciu, ale to Sevilla mogła zadać niespodziewany cios. W 88. minucie ekipa z Hiszpanii wyprowadziła szybką kontrę po błędzie Alaby. En-Nesyri znalazł się w sytuacji sam na sam z Neuerem, ale golkiper pokazał najwyższe umiejętności i odbił piłkę.
Po 90 minutach było 1:1. W dogrywce Sevilla znów była bliska szczęścia. En-Nesyri ograł Alabę i oddał strzał w światło bramki. Piłka przeszła po nodze Neuera, po czym odbiła się od słupka. Za to po drugiej stronie boisko groźnie uderzał Tolisso, ale Bono był na posterunku.
Wygraną Bayernowi zapewnił Javi Martinez. Hiszpan odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym, dopadł do piłki odbitej przez Bono i głową pokonał golkipera rywali.
Ostatecznie Bayern pokonał Sevillę 2:1. Tym samym "Die Roten" po raz drugi w historii sięgnęli po Superpuchar UEFA. Wcześniej dokonali tego w 2013 roku, gdy po rzutach karnych wygrali z Chelsea.
Daniel Makarewicz24 Sep 2020 · 23:32