Dramat drużyny Polaka na finiszu sezonu! Szalone spotkanie w ostatniej kolejce Championship

Dramat drużyny Polaka na finiszu sezonu! Szalone spotkanie w ostatniej kolejce Championship
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Bartosz Białkowski i jego Millwall z pewnością nie będą dobrze wspominać końcówki sezonu w Championship. Drużyna Polaka po szalonym spotkaniu straciła szansę na grę w barażach o Premier League.
Większość najważniejszych rozstrzygnięć na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii zapadła już wcześniej. Awansu do elity od pewnego czasu pewne były Burnley oraz Sheffield United.
Dalsza część tekstu pod wideo
Spadkowiczami zostały z kolei ekipy Wigan, Blackpool oraz Reading. Zagadką pozostało, kto zajmie miejsca w barażach o awans. Pewne tych lokat były tylko Luton oraz Middlesbrough.
Przed ostatnią kolejką na pozycji premiowanej awansem było także między innymi Millwall, barwy którego reprezentuje Bartosz Białkowski. Polak na początku sezonu był podstawowym bramkarzem drużyny.
We wrześniu stracił jednak miejsce w wyjściowej jedenastce. Również decydujący o awansie do baraży mecz z Blackburn obserwował jedynie z ławki rezerwowych. Początkowo wszystko układało się po myśli jego drużyny.
Do przerwy Millwall prowadziło bowiem przed własną publicznością 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Watmore, ważne trafienie dołożył też Burke. Rywale odpowiedzieli jedynie za sprawą Whartona.
W drugiej części spotkania Blackburn odwróciło jednak jego losy - goście wygrali ostatecznie 4:3, zrzucając Millwall na ósme miejsce w tabeli. W barażach oprócz Luton i Middlesbrough zobaczymy ostatecznie Covetry oraz Sunderland.

Przeczytaj również