Gareth Bale wprowadził Walię na mundial! Samobójczy gol pogrążył Ukraińców [WIDEO]

Screen z Twittera
Reprezentacja Walii została ostatnim europejskim finalistą mistrzostw świata w Katarze. Ekipa z Wysp na własnym terenie pokonała 1:0 Ukrainę. Jedynym golem okazało się samobójcze trafienie Andrija Jarmołenki.
Na Cardiff zwrócone były dziś oczy całej Europy. Wielu fanów z innych krajów życzyło awansu Ukraińcom. Ten naród wciąż zmaga się bowiem z okrucieństwami wojny i broni się przed rosyjską inwazją.
Wielu piłkarzy z zespołu prowadzonego przez Ołeksandra Petrakowa w ostatnich miesiącach nie miało okazji rozgrywać oficjalnych spotkań, ale Ukraińcy w pierwszej połowie meczu z Walią zaprezentowali się naprawdę dobrze.
To oni przez długi czas byli bliżsi wyjścia na prowadzenie. Sporo pracy miał Wayne Hennessey. Walijski golkiper dobrze radził sobie ze strzałami Malinowskiego, Jaremczuka czy Zinczenki.
Gdy wydawało się, że goście z biegiem czasu powinni wyjść na prowadzenie, w 34. minucie powód do świętowania mieli Walijczycy. Po strzale Garetha Bale z rzutu wolnego źle interweniował Andrij Jarmołenko, pokonując własnego bramkarza.
Kilka minut później wydawało się, że Ukraińcy powinni dostać rzut karny. Jarmołenko padł w polu karnym po starciu z Allenem, ale gwizdek arbitra milczał. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
W drugiej części spotkania oba zespoły mogły zmienić wynik. Najpierw zakotłowało się pod bramką gości, ale precyzji zabrakło Ramseyowi. Po drugiej stronie boiska Hennessey zatrzymał natomiast Cyhankowa.
Selekcjoner reprezentacji Ukrainy dokonał kilku zmian, starając się odwrócić losy meczu. W kolejnych minutach to Walijczycy byli jednak zdecydowanie bliżsi zadania kolejnego ciosu.
Najpierw o włos od gola był Brennan Johnson, który trafił w słupek. Po chwili na wysokości zadania stanął natomiast Buszczan. Ukraiński golkiper poradził sobie ze strzałem Bale'a.
W 84. minucie Ukraińcy omal nie doprowadzili do wyrównania. Dowbyk oddał mocny strzał głową, lecz Hennessey po raz kolejny uratował swój zespół przed stratą gola.
Mimo pięciu doliczonych minut i kolejnych ataków gości wynik już się nie zmienił. Walia wygrała 1:0 i to tę drużynę zobaczymy na najbliższym mundialu. Ukrainy zabraknie natomiast podczas turnieju.
Maciej Pietrasik05 Jun 2022 · 19:56