Jan Urban selekcjonerem! Oficjalne potwierdzenie [WIDEO]
![Jan Urban selekcjonerem! Oficjalne potwierdzenie [WIDEO]](https://pliki.meczyki.pl/original/583/6877c825d0e56.jpg)
Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera. Pojawił się oficjalny komunikat w sprawie następcy Michała Probierza. Został nim Jan Urban.
10 czerwca reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Finlandią. Dwa dni później Michał Probierz podał się do dymisji.
Przez kilka tygodni trwał casting na nowego selekcjonera. Kandydatem do objęcia kadry był np. Maciej Skorża, który zdecydował się jednak pozostać w Urawie.
Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk, redaktor naczelny Meczyki.pl, informował TUTAJ, że selekcjonerem zostanie Jan Urban. W poniedziałek 63-latek zjawił się w siedzibie federacji, aby podpisać kontrakt.
Teraz oficjalnie potwierdzono, że Urban został nowym selekcjonerem. W czwartek o godzinie 12:00 odbędzie się oficjalna konferencja prasowa z jego udziałem.
- Wracamy do gry - powiedział Urban w oficjalnym materiale.
Urban jest doświadczonym trenerem. W przeszłości pracował m.in. w Górniku Zabrze, Lechu Poznań, Legii Warszawa czy Osasunie. W latach 2007-2008 był asystentem Leo Beenhakkera w kadrze.
Najbliższa przerwa reprezentacyjna odbędzie się we wrześniu. Polska zagra na wyjeździe z Holandią i u siebie z Finlandią.