Jest kadra Polski na EURO 2024! Oto wybrańcy Probierza!

Jest kadra Polski na EURO 2024! Oto wybrańcy Probierza!
Piotr Matusewicz / pressfocus
Michał Probierz w środowe przedpołudnie ogłosił szeroką kadrę reprezentacji Polski na EURO 2024. Zgodnie z naszymi doniesieniami na liście znalazło się ostatecznie 29 nazwisk.
Początkowo selekcjoner biało-czerwonych zapowiadał, że od razu powoła jedynie 26 zawodników, którzy pojadą na turniej. Później zmienił jednak zdanie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatecznie na liście znalazło się 29 nazwisk. Wiadomo, że na EURO nie zagra jeden z zawodników - Oliwer Zych. Bramkarz Puszczy Niepołomice ma jedynie trenować z Wojciechem Szczęsnym, Łukaszem Skorupskim oraz Marcinem Bułką.
W środowe przedpołudnie potwierdziły się informacje naszego dziennikarza, Tomasza Włodarczyka. Meczyki.pl pełną kadrę podały już wczoraj - znajdziecie ją TUTAJ.
Wielkim nieobecnym jest przede wszystkim Matty Cash. Obrońca Aston Villi nie jest w pełni zdrowia i nie znalazł się nawet na szerokiej liście powołanych.
Na liście jest czterech zawodników z PKO Ekstraklasy. Oprócz wspomnianego Zycha są to Bartosz Salamon, Taras Romanczuk oraz Kamil Grosicki.
Wśród powołanych jest jeden debiutant - Kacper Urbański. Po dłuższej przerwie do reprezentacji wracają z kolei Arkadiusz Milik oraz Michał Skóraś.

Kadra reprezentacji Polski na EURO 2024:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka, Oliwer Zych
Obrońcy: Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz, Jakub Kiwior, Bartosz Salamon, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Tymoteusz Puchacz, Sebastian Walukiewicz
Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jakub Moder, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Michał Skóraś, Nicola Zalewski, Kamil Grosicki, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Sebastian Szymański, Kacper Urbański, Piotr Zieliński
Napastnicy: Adam Buksa, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik29 May · 11:53
Źródło: Łączy Nas Piłka

Przeczytaj również