Krzysztof Piątek nie do zatrzymania w Turcji! Kolejny gol Polaka, świetne zachowanie w polu karnym! [WIDEO]

Screen z X
Krzysztof Piątek w ostatnim czasie znakomicie spisuje się w barwach tureckiego Basaksehiru. W sobotnie popołudnie Polak otworzył wynik spotkania z Gaziantep, świetnie zachowując się w polu karnym.
Napastnik przez długi czas czekał na przełamanie w drużynie ze Stambułu. Gdy już worek z golami się rozwiązał, Polak zaczął trafiać do siatki regularnie. Na przełomie stycznia i lutego zdobył łącznie pięć bramek w meczach z Konyasporem i Istambulsporem.
Później przyszły dwa spotkania bez gola, ale w sobotnie popołudnie Piątek znów błysnął na tureckich boiskach. Tym razem Basaksehir mierzył się na wyjeździe z Gaziantepem.
W pierwszej połowie kibice nie doczekali się żadnego trafienia. Po przerwie sprawy w swoje ręce wziął natomiast reprezentant Polski.
Krzysztof Piątek, 06.12.2023
ANP / pressfocus
Wszystko działo się w 60. minucie spotkania. Wówczas sporo miejsca po prawej stronie boiska miał Leo Dubois, który dośrodkował w pole karne.
Piątek znakomicie urwał się obrońcy i głową skierował piłkę do siatki. Jego strzał był na tyle mocny i precyzyjny, że golkiper rywali nie miał szans na skuteczną interwencję.
Było to już 13. trafienie piątka w tym sezonie ligi tureckiej. Polak jest czwartym najlepszym strzelcem rozgrywek. Po tytuł najlepszego snajpera ligi zmierza Edin Dżeko z Fenerbahce (18 trafień).
Ostatecznie Basaksehir wygrał cały mecz 2:0. W doliczonym czasie gry rywali dobił Abeid. Drużyna ze Stambułu w efekcie awansowała na szóste miejsce w ligowej tabeli.