Media: Marciniak poprowadzi włoski hit. UEFA ma plan na Polaka

Media: Marciniak poprowadzi włoski hit. UEFA ma plan na Polaka
Andrea Staccioli / pressfocus
Szymon Marciniak nie znalazł się na liście sędziów na mecze Ligi Mistrzów. Według sport.tvp.pl Polak poprowadzi jeden z hitów Ligi Europy.
Wielkimi krokami zbliżają się rewanżowe spotkania ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Kolejne mecze zaplanowane są już na 16 kwietnia.
Dalsza część tekstu pod wideo
W gronie arbitrów, którzy je poprowadzą, nie ma nazwiska Szymona Marciniaka. Nieoficjalnie wiadomo, że Polak został wyznaczony przez UEFA do innego spotkania. Sport.tvp.pl przekazało, że posędziuje on starcie AS Roma - AC Milan.
Włoskie kluby powalczą ze sobą w 1/4 finału Ligi Europy w najbliższy czwartek. Na ten moment bliżej awansu są rzymianie, którzy wygrali pierwszy mecz (1:0).
Jeśli Marciniak dobrze spisze się w tym spotkaniu, to ma duże szanse na kolejne wyróżnienia. Według wspomnianego portalu piłkarska centrala myśli o nim w kontekście półfinałów Ligi Mistrzów. Kolejnym krokiem ma być zaś otwarcie EURO 2024.
Pierwszym starciem na wielkiej imprezie będzie potyczka Niemców ze Szkocją. Wydarzenie zaplanowano na 14 czerwca.
Wiadomo również, że Marciniak nie pojedzie na IO 2024 do Francji, o czym pisaliśmy TUTAJ. Potwierdza to, że Polak jest przygotowywany na mistrzostwa Europy.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk15 Apr · 14:10
Źródło: sport.tvp.pl

Przeczytaj również