"Nie bądź pe**łem". Ikona światowego futbolu obraża Viniciusa. Żałosne słowa w stronę gracza Realu Madryt

"Nie bądź pe**łem". Ikona światowego futbolu obraża Viniciusa. Żałosne słowa w stronę gracza Realu Madryt
screen
Vinicius Junior nie może liczyć na wsparcie ze strony Jose Luisa Chilaverta. Były bramkarz reprezentacji Paragwaju w bezpardonowy sposób zaatakował Brazylijczyka w mediach społecznościowych.
W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej reprezentacji Brazylii Vinicius Junior poruszył kwestię walki z rasizmem. Skrzydłowy nie wytrzymał z powodu zbyt dużych emocji i w pewnym momencie rozpłakał się. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Przepraszam, ja chcę tylko grać w piłkę, chcę zrobić wszystko dla mojego klubu i rodziny. Nie chcę widzieć cierpienia czarnoskórych - powiedział zawodnik Realu Madryt.
Chociaż utalentowany piłkarz otrzymał dużo wsparcia, to niestety pojawiły się też głosy krytyki. Niespodziewany cios wymierzył sam Jose Luis Chilavert. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników lat 90. w bezpardonowy sposób wypowiedział się w social mediach.
- Chleba i igrzysk, to on pierwszy obraża i atakuje rywali. Nie bądź pe**łem, piłka nożna jest dla mężczyzn - rzucił były bramkarz reprezentacji Paragwaju.
Słowa Chilaverta nie zostały dobrze przyjęte. Mundo Deportivo określiło zachowanie ikony jako "żałosne". W Hiszpanii pisze się również o swego rodzaju skandalu.
Vinicius Junior regularnie pada ofiarą rasistowskich ataków ze strony pseudokibiców rywali. W 2023 roku FIFA wybrała go na szefa specjalnej komisji antyrasistowskiej FIFA złożonej z piłkarzy.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk26 Mar · 16:38
Źródło: Twitter

Przeczytaj również

Dyskusja

- komentarzy
Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone