Osiem klubów wycofuje się z Superligi. Czterech gigantów wciąż czeka na rozwój wydarzeń

Osiem klubów wycofuje się z Superligi. Czterech gigantów wciąż czeka na rozwój wydarzeń
LiveMedia / Press Focus
Minionej nocy wszystkie sześć angielskich klubów zdecydowało się na opuszczenie Superligi. Jak informuje Fabrizio Romano, na podobny ruch zdecydowały się Inter oraz Milan. Tym samym chęć dalszego udziału w rozgrywkach wyrażają już tylko cztery zespoły.
O opuszczeniu Superligi oficjalnie informowały kolejne kluby. Zaczęło się od Manchesteru City, później oficjalnie stanowisko zajęły także Manchester United, Manchester City, Arsenal oraz Tottenham. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
W nocy pojawił się także komunikat Chelsea. "The Blues" rozgrywali wczoraj ligowe spotkanie z Brighton. Być może dlatego o decyzji poinformowali dopiero przed drugą polskiego czasu.
- Chelsea może potwierdzić, że rozpoczęła formalną procedurę wycofania się z grupy opracowującej plany europejskiej Superligi - napisano.
- Dołączyliśmy do grupy pod koniec zeszłego tygodnia, ale mieliśmy teraz czas, aby w pełni rozważyć tę sprawę. Zdecydowaliśmy, że nasz dalszy udział w tych planach nie będzie w najlepszym interesie klubu, naszych kibiców ani szerszej społeczności piłkarskiej - dodano.
Jak poinformował Fabrizio Romano, jeden z najbardziej cenionych piłkarskich dziennikarzy, procedurę wyjścia z Superligi rozpoczął także Inter Mediolan. Decyzję o podjęciu podobnych kroków podjęto także w Milanie.
Tym samym w Superlidze zostały tylko cztery drużyny - trzy z Hiszpanii (Atletico Madryt, FC Barcelona i Real Madryt) oraz jedna z Włoch (Juventus). To "Stara Dama" i "Królewscy" wydają się w najgorszej sytuacji. Andrea Agnelli oraz Florentino Perez najmocniej naciskali bowiem na utworzenie nowych rozgrywek.
Superliga także zajęła już oficjalne stanowisko w całej sprawie, podkreślając, że angielskie kluby zmuszono do wycofania się z projektu. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Przeczytaj również