Pewna wygrana reprezentacji Polski U-19 w el. ME. "Biało-Czerwoni" rozbili rywali

Reprezentacja Polski U-19 odniosła zwycięstwo w el. ME. "Biało-Czerwoni" wygrali z Maltą 4:0 (2:0).
Podopieczni Mariusza Rumaka walkę o wyjazd na finałowy turniej rozpoczęli od niespodziewanej porażki z Finlandią. Z kolei dziś "Biało-Czerwonym" poszło znacznie lepiej - nasi piłkarze pokonali Maltę.

Polacy od pierwszych minut byli stroną przeważającą. Ich dominacja szybko przełożyła się na dwie zdobyte bramki.
Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Adrian Bukowski. Piłkarz Śląska Wrocław dostał podanie od Fornalczyka i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Nieco ponad kwadrans później "Biało-Czerwoni" zadali drugi cios. Tym razem w roli głównej wystąpił Daniel Hoyo-Kowalski. 18-latek uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Mimo kolejnych szans do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po powrocie z szatni piłkarze nieco zwolnili tempo. Ostatecznie nasi zawodnicy dołożyli jeszcze dwa trafienia.
Najpierw dał o sobie znać Aleksander Buksa, który do siatki trafił z rzutu karnego w 81. minucie. Z kolei w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Tomasz Neugebauer.
Daniel Makarewicz09 Oct 2021 · 17:21