Piotr Rutkowski zdradził, ile dokładnie Lech mógł dostać za Jakuba Modera. "Ten kierunek nas nie interesował"
Piotr Rutkowski zdradził, że Lech mógł sprzedać Jakuba Modera za 13 mln euro. Ani klubu, ani piłkarza nie satysfakcjonował jednak kierunek, z którego przyszła ta propozycja.
Lech sprzedał Modera do Brighton za ok. 11 mln euro. Nigdy wcześniej piłkarz z Ekstraklasy nie wyjechał do innej ligi za tak duże pieniądze.
Rekord, który Lech ustanowił sprzedając Modera, mógł być jeszcze bardziej wyśrubowany. Zdradził to już Karol Klimczak, który w rozmowie z portalem Sport.pl przyznał, że na finiszu okna transferowego "Kolejorz" odrzucił dwie oferty w sprawie reprezentanta Polski.
Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylił współwłaściciel i jednocześnie wiceprezes klubu Piotr Rutkowski.
- Dzień przed ostatnim dniem okienka pojawiła się opcja sprzedania Kuby za 13 mln euro. Ale nie był to kierunek geograficzny, który interesował zawodnika i nas. Bo my wolimy sprzedawać piłkarzy do lig TOP5, a tamten zespół w takiej nie gra - zdradził Rutkowski w rozmowie z Interią.
W ostatniej chwili o 21-latka próbował powalczyć jeszcze jeden klub z Premier League. Zgłosił się jednak zbyt późno.
- Odezwał się do nas rano tego samego dnia, gdy dopinaliśmy transakcję. Mieliśmy jednak z Brighton umowę dżentelmeńską i nie podjęliśmy rozmów - wyjaśnił Rutkowski.
Kariera Modera w ostatnich miesiącach rozwija się błyskawicznie. Więcej o niej piszemy w tym miejscu.