Polski piłkarz bohaterem w MLS! Wygrał mecz dla swojej drużyny [WIDEO]

Mateusz Bogusz nie był jedynym Polakiem, który w nocy błysnął w MLS. Efektownego gola dla Houston Dynamo strzelił Sebastian Kowalczyk. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Minnesotą United 2:1.
Houston objęło prowadzenie w 38. minucie, gdy do bramki trafił Micael. Goście doprowadzili w drugiej połowie. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Franco Fragapane.
Minnesota krótko cieszyła się z wyrównania. Stało się tak za sprawą Kowalczyka, który strzelił efektownego gola w 77. minucie. Polak otrzymał prostopadłe podanie, odskoczył od dwóch obrońców i uderzeniem z dystansu nie dał szans bramkarzowi rywali.
Dla Kowalczyka był to pierwszy gol w tym sezonie MLS. Okazało się, że jego trafienie było dla Houston na wagę trzech punktów.
Dynamo zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej MLS. W siedmiu spotkaniach zdobyli 13 punktów.
Marcin Karbowski14 Apr · 07:21