Rekordy Roberta Lewandowskiego i pewne zwycięstwo Bayernu Monachium nad Bayerem Leverkusen [WIDEO]

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 4:2 (3:1) w wyjazdowym meczu 30. kolejki Bundesligi. Jednego z goli Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski.
Spotkanie lepiej zaczęli "Aptekarze". W 10. minucie Lucas Alario pokonał Manuela Neuera, ale sędzia musiał skorzystać z systemu VAR, zanim uznał gola - arbiter sądził, że w akcji ofensywnej Bayeru doszło do spalonego.
W ciągu pierwszych dwudziestu minut starcia gospodarze wyglądali bardzo pewnie. Wreszcie jednak do głosu zaczął dochodzić Bayern, który szybko udokumentował przewagę bramką wyrównującą.
Leon Goretzka popisał się świetnym podaniem do Kingsleya Comana. Skrzydłowy w akcji sam na sam z zimną krwią pokonał Lukasa Hradecky'ego.
Kolejne minuty przyniosły następne próby Bayernu Monachium, ale też złe wieści dla fanów "Die Roten" - Robert Lewandowski i Thomas Müller otrzymali żółte kartki, które oznaczają, że obu graczy zabraknie w przyszłym tygodniu w starciu z Borussią Mönchengladbach.
W końcówce pierwszej połowy goście znów mocniej przycisnęli. Zaowocowało to dwoma trafieniami - najpierw prowadzenie dał im Goretzka, a chwilę później podwyższył je Serge Gnabry.
Nieco ponad 20 minut po wznowieniu gry Bawarczycy znów trafili do bramki Hradecky'ego. Tym razem na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który zaliczył 30. gola w bieżącym sezonie Bundesligi.
Jednocześnie to 400. trafienie Polaka w klubowej karierze. Co więcej, napastnik pobił swój indywidualny rekord pod względem zdobyczy bramkowej w jednym sezonie - w bieżącym wpisał się na listę strzelców już 44 razy. Dotychczas jego najlepszy wynik to 43 gole. Rezultat ten osiągnął w rozgrywkach 2016/2017.
Ostatecznie Bayer przegrał z Bayernem 2:4, bowiem tuż przed końcowym gwizdkiem Florian Wirtz zmniejszył rozmiary porażki "Aptekarzy".