Rywale Polaków bez selekcjonera! Szkoleniowiec zrezygnował zaraz po awansie na EURO

Rywale Polaków bez selekcjonera! Szkoleniowiec zrezygnował zaraz po awansie na EURO
Marcin Karczewski/Pressfocus
Reprezentacja Czech została bez selekcjonera. Chociaż nasi południowi sąsiedzi awansowali na EURO 2024, to Jaroslav Silhavy pożegnał się ze stanowiskiem.
Czesi walczyli o prawo wyjazdu na niemiecki turniej do ostatniej kolejki eliminacji. O wszystkim rozstrzygnęło spotkanie z Mołdawią, które opisywaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niemniej postawa reprezentacji nie została zbyt dobrze przyjęta w kraju. Jeszcze przed listopadowym spotkaniem z Polską spekulowano o możliwym zwolnieniu Jaroslava Silhavego.
Ostatecznie nie podjęto gwałtownej decyzji, ale szkoleniowiec i tak pożegnał się z posadą. Po wspomnianym starciu z Mołdawią podał się do dymisji i zrezygnował z intratnego stanowiska.
Oczywiście na ten moment nie wiadomo, kto zajmie miejsce u sterów niedawnego rywala Polaków. Wcześniej rozpatrywano kandydatury Ivana Haska oraz Vitezslava Lavicki, którego dobrze znają kibice Śląska Wrocław.
Silhavy pracował z reprezentacją Czech od 2018 roku. W 56 spotkaniach wygrał 26 razy, 10 meczów zremisował, natomiast 20 przegrał.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk21 Nov 2023 · 07:36
Źródło: Twitter

Przeczytaj również