Rzecznik Legii Warszawa komentuje zamieszanie wokół Pankowa. Jasne stanowisko ws. skandalu w Alkmaar

Rzecznik Legii komentuje zamieszanie wokół Pankowa. Jasne stanowisko ws. skandalu w Alkmaar
Pro Shots Photo Agency/SIPA USA/PressFocus
Radovan Pankow w styczniu ma zeznawać ws. wydarzeń, które miały miejsce po meczu AZ Alkmaar z Legią Warszawa. W rozmowie z "TVP Sport" sprawę skomentował rzecznik prasowy "Wojskowych", Bartosz Zasławski.
W holenderskich mediach znów pojawił się temat oskarżeń pod adresem piłkarza Legii (więcej TUTAJ). Nie jest jednak wykluczone, że Bułgar w ogóle nie będzie musiał jechać do Holandii. O szczegółach opowiedział rzecznik prasowy wicemistrzów Polski, Bartosz Zasławski.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Postępowanie jest odroczone do nowego roku i ten fakt też wskazuje na to, że skala całej sprawy nie jest nadzwyczajnie poważna. Na miejscu działa wynajęty przez nas holenderski prawnik, wysokiej klasy specjalista, który współpracuje z działem prawnym klubu. To ten sam adwokat, który był w Alkmaar przy okazji październikowych wydarzeń - powiedział Zasławski.
- Przesłuchanie Pankowa odbędzie się w pierwszej połowie stycznia. Być może nie będzie konieczności, żeby nasz zawodnik osobiście musiał się stawić w Holandii. Radovan jest pełnoprawnym członkiem drużyny i normalnie wykonuje swoje obowiązki. W tym temacie nic się nie zmienia. Jednocześnie pamiętajmy o tym, że do tej pory, prawie dwa miesiące po tych wydarzeniach, Josue nie ma żadnych zarzutów - podkreślił.
Zasławski w rozmowie z "TVP Sport" podkreślił, że swojego dochodzenia w całej sprawie nie zamknęła jeszcze UEFA. Intensywnie działa także polska prokuratura.
- UEFA prowadzi ekstraordynaryjne postępowanie w sprawie wydarzeń z Alkmaar. Federacja zbiera dokumentację, poznaje też zeznania obu stron, ale nie jest zobowiązana sztywnymi terminami. My błyskawicznie przesłaliśmy pełną dokumentację z dowodami w postaci materiałów wywiadu i zeznań przedstawicieli klubu i niezależnych świadków - ujawnił.
- W tej sprawie toczy się postępowanie również w polskiej prokuraturze – w kierunku pobicia członków sztabu i drużyny oraz rasizmu i ksenofobii w stosunku do Polaków w Alkmaar. Przez polskiego prokuratora został wydany europejski nakaz dochodzeniowy w celu zebrania dowodów, które dostępne są policji i służbom w Holandii - dodał.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik30 Nov 2023 · 12:51
Źródło: TVP Sport

Przeczytaj również