Sceny niczym z horroru w meczu reprezentacji Meksyku! Kibic dźgnięty nożem, wielka bójka na trybunach [WIDEO]

Sceny niczym z horroru w meczu reprezentacji Meksyku! Kibic dźgnięty nożem, wielka bójka na trybunach [WIDEO]
Screen z Twittera
W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie odbywa się obecnie Złoty Puchar CONCACAF. Podczas ostatniego meczu reprezentacji Meksyku doszło do dantejskich scen na trybunach. Jeden z fanów został dźgnięty nożem.
"El Tri" okazali się najlepsi w grupie B, lecz w ostatnim spotkaniu z Katarem ulegli 0:1 gospodarzom ostatniego mundialu. I tak bez problemu awansowali jednak do ćwierćfinału Złotego Pucharu CONCACAF.
Dalsza część tekstu pod wideo
Więcej niż o tym, co działo się w poniedziałek na boisku, mówi się o wydarzeniach na trybunach. Jak donosi "Daily Mail", przypominały one raczej sceny z horroru.
W Santa Clara doszło do wielkiej awantury z udziałem meksykańskich kibiców. Walka fanów trwała około 10 minut. Była wymiana ciosów, szarpanina czy obrzucanie się napojami.
Doszło też jednak do znacznie groźniejszego incydentu - jeden z meksykańskich kibiców został dźgnięty nożem w okolice szyi. Momentalnie zalał się krwią. Ranę opatrywał przy pomocy wody oraz koszulki.
Jak donosi "Daily Mail", sytuacja na trybunach uspokoiła się dopiero, gdy do akcji wkroczyła policja. Choć niektórzy z fanów wskazywali nożownika, to udało mu się uciec. Napastnik nie został zatrzymany, ale jednocześnie ustalono już jego tożsamość.Obecnie trwają poszukiwania sprawcy, a służby apelują o pomoc w jego zatrzymaniu. Ranny mężczyzna trafił do szpitala - jego stan jest "krytyczny, ale stabilny".
- Zapewnienie bezpieczeństwa naszym gościom jest dla nas priorytetem. Jesteśmy świadomi incydentu, który miał miejsce i współpracujemy z odpowiednimi władzami w toczącym się dochodzeniu. Życzymy ofierze szybkiego powrotu do zdrowia i jesteśmy wdzięczni za szybką reakcję lokalnej policji i opanowanie sytuacji - powiedział rzecznik prasowy CONCACAF.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik05 Jul 2023 · 07:40
Źródło: Daily Mail/Sport.pl

Przeczytaj również