Super-rezerwowy uratował Arsenal! Bayern nie wykorzystał wielkiej szansy [WIDEO]

Screen DAZN
Arsenal uratował remis 2:2 (1:2) Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! To było starcie pełne emocji, a swoją rolę odegrał w nim Jakub Kiwior!
Bayern niepewnie wszedł we wtorkowy mecz. Wynik rywalizacji mógł otworzyć Martinelli. Brazylijczyk huknął jednak obok słupka.
Niedługo później swojej okazji nie zmarnował Saka. Anglik wdarł się w pole karne i uderzył w taki sposób, że piłka zawinęła się i wpadła obok bezradnego Neuera.
W 16. minucie gospodarze mogli pójść za ciosem. Podanie w "szesnastce" rywali otrzymał White, który miał sporo miejsca na strzał. Obrońca kopnął na tyle słabo, że Neuer odbił bez większego trudu.
Niewykorzystane okazje zemściły się bardzo szybko, "Kanonierzy" zupełnie zawiedli w defensywie. Najpierw niecelne podanie zaliczył Gabriel, dzięki czemu Bayern ruszył z kontrą, a Serge Gnabry wyrównał stan spotkania. Po chwili swoich okazji nie wykorzystał Kiwior, Polaka zatrzymał golkiper przyjezdnych.
Jakby tego było mało, "Die Roten" wyszli z kolejnym groźnym atakiem. Leroy Sane uciekł defensorom przeciwnika i wywalczył rzut karny po fatalnym ataku Williama Saliby. Z jedenastu metrów nie pomylił się Harry Kane. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
W przerwie ściągnięty został Kiwior. W miejsce Polaka Mikel Arteta wprowadził Oleksandra Zinczenkę.
Po zmianie stron Arsenal starał się narzucić rywalom swoje warunki gry. Było to jednak trudne, brakowało realnego zagrożenia bramce strzeżonej przez Neuera. Bayern wypuszczał również groźne kontry, londyńczycy mogli stracić kolejną bramkę.
Nadeszła jednak 76. minuta, a wraz z nią akcja super-rezerwowego. Saka zdołał zgrać do Gabriela Jesusa, Brazylijczyk zatańczył w polu karnym i podał do Leonardo Trossarda, a Belg strzelił nie do obrony dla Neuera.
W 89. minucie piłkę meczową na nodze miał jeszcze Kingsley Coman. Francuz nie pokonał jednak Rai, jego uderzenie jedynie odbiło się od słupka. W doliczonym czasie gry rzut karny usiłował wymusić Saka, ale sędziowie nie przychylili się do protestów Anglika. Tym samym Arsenal zremisował z Bayerem 2:2 (1:2) i kwestia awansu do półfinału Ligi Mistrzów pozostaje otwarta. Rewanż zaplanowano na 17 kwietnia.
Hubert Kowalczyk09 Apr · 22:54