To on zastąpi Lewandowskiego? "Zdał egzamin, żeby pojechać na EURO"

To on zastąpi Lewandowskiego? "Zdał egzamin, żeby pojechać na EURO"
Tomasz Jastrzebowski / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 11 Jun · 15:41
Występ Roberta Lewandowskiego w meczu z Austrią na EURO 2024 stoi pod znakiem zapytania. Dziennikarz Meczyki.pl, Łukasz Wiśniowski, wskazał kandydata do zastąpienia piłkarza Barcelony.
Z Hanoweru, Łukasz Wiśniowski i Tomasz Włodarczyk.
Dalsza część tekstu pod wideo
W trakcie meczu Polski z Turcją kontuzji doznał Robert Lewandowski. Napastnik Barcelony opuścił boisko przed przerwą. Przeprowadzone we wtorek badania wykazały u niego naderwanie mięśnia czworogłowego uda, co wykluczy go z meczu EURO 2024 przeciwko Holandii.
Z informacji podanej przez redaktora naczelnego Meczyki.pl, Tomasza Włodarczyka, wynika, że na tym złe wieści się nie kończą. Niewykluczone, że Lewandowski nie zagra też z Austrią, co opisywaliśmy TUTAJ.
Kontuzje Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego sprawiają, że na pięć dni przed starciem z Holandią na EURO 2024, Michał Probierz ma do dyspozycji tylko dwóch zdrowych napastników. Mowa tu o Adamie Buksie i Krzysztofie Piątku. Który z nich powinien zastąpić "Lewego"?
- Jeśli założymy, że Robert Lewandowski i Karol Świderski nie będą do gry, to wydaje mi się, że piłkarzem, który zdał egzamin i, który walczył jak lew, żeby na to EURO pojechać jest Adam Buksa - powiedział dziennikarz Meczyki.pl, Łukasz Wiśniowski, w programie na YouTube.
- Adam Buksa w wielu opiniach był pierwszy do odrzucenia z grona napastników na EURO, a dziś prawdopodobnie wyjdzie w pierwszym składzie na Holendrów - dodał Tomasz Włodarczyk.
Zakończony sezon Super Ligi był bardzo udany dla Buksy. Napastnik Antalyasporu rozegrał 35 spotkań, zdobył w nich 16 bramek i dołożył do nich dwie asysty, co poskutkowało wyjazdem na EURO 2024.
Oglądaj program poświęcony kontuzjom w reprezentacji Polski:
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 11 Jun · 15:41
Źródło: własne

Przeczytaj również