Tomasz Kędziora z asystą w eliminacjach Ligi Mistrzów! Dynamo Kijów wyeliminowało Fenerbahce! [WIDEO]

Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy golu dla Dynama Kijów w meczu z Fenerbahce w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jego drużyna wygrała po dogrywce wygrała 2:1 i awansowała do III rundy.
Dynamo przystąpiło do eliminacji Ligi Mistrzów jako wicemistrz Ukrainy. W pierwszym meczu z Fenerbahce, który w roli gospodarza rozegrało w Łodzi, zremisowało 0:0.
Rewanż lepiej zaczęli piłkarze ze Stambułu, którzy w pierwszej połowie mocno naciskali rywale. Dynamo jednak przetrwało najtrudniejszy okres meczu bez strat.
Korzystnie dla gości zaczęło dziać się po przerwie. Od 54. minucie Fenerbahce musiało grać w osłabieniu. Za dwie żółte kartki z boiska został wyrzucony Ismail Yuksek.
Trzy minuty później Dynamo objęło prowadzenie. Po składnej akcji w pole karne wpadł Tomasz Kędziora, minął rywala i precyzyjnie dograł do Witalija Bujalskiego. Ten wbił piłkę do bramki.
Po golu dla Dynama w szokujący sposób zachowali się kibice Fenerbahce. Zaczęli skandować nazwisko Władimira Putina. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Fenerbahce wyrównało w 88. minucie. Gola na wagę dogrywki strzelił wtedy Attila Szalai.
W dodatkowym czasie decydujący cios zadali goście. W 114. minucie zwycięskiego gola dla Dynama strzelił Ołeksandr Karawajew, który na początku dogrywki zmienił Kędziorę.
Marcin Karbowski27 Jul 2022 · 20:34
Źródło: Twitter