Zmartwychwstanie AC Milanu po zejściu Krzysztofa Piątka. Rollercoaster Pepe Reiny [WIDEO]

Marco Canoniero / Shutterstock.com
AC Milan wygrał z Genoą CFC 2:1 (0:1) w wyjazdowym meczu 7. kolejki Serie A. Zespół z Mediolanu tym samym uciekł ze strefy spadkowej tabeli Serie A, w której znajdował się po pierwszych 45 minutach spotkania.
Po pierwszej połowie można było zastanawiać się, która drużyna w Serie A jest najbardziej beznadziejna - czy Sampdoria, czy też właśnie AC Milan. Oba zespoły nie grają bowiem na miarę swojego potencjału.
AC Milan po fatalnych 45 minutach przegrywał 0:1. W 41. minucie koszmarny błąd popełnił Pepe Reina, który nie zdołał zatrzymać piłki po strzale Lasse Schöne.
Tuż przed przerwą zagotowało się między piłkarzami obu drużyn, a sędzia zdecydował się na pokazanie czerwonej kartki. Obejrzał ją Riccardo Saponara, który znajdował się na ławce rezerwowych.
Powody do nerwów mieli jednak piłkarze gości. W przerwie meczu ich ówczesny dorobek punktowy spychał AC Milan do strefy spadkowej.
W szatni Marco Giampaolo zdecydował się na zmiany. Na drugą połowę nie wyszli Piątek i Hakan Calhanoglu, a ich miejsca zajęli Lucas Paqueta oraz Rafael Leo.
Po przerwie na boisku zaprezentował się inny AC Milan. Goście ruszyli do odrabiania strat, co udało się im osiągnąć już w 51. minucie.
Wtedy Theo Hernandez wykorzystał wolną przestrzeń z lewej strony, wpadł w pole karne gospodarzy i z ostrego kąta zdołał umieścić piłkę w bramce.
Zaledwie kilka minut później było już 2:1 dla AC Milanu. W polu karnym gospodarzy Davide Biraschi zagrał piłkę ręką, a sędzia po analizie VAR wskazał na wapno i pokazał obrońcy czerwoną kartkę. Jedenastkę na gola zamienił Franck Kessie.
W 80. minucie szanse się wyrównały - Davide Calabria obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Gospodarze próbowali zdobyć bramkę wyrównującą. Najlepszą okazję do tego mieli w doliczonym czasie gry, gdy Pepe Reina popełnił drugi błąd - sfaulował Christiana Kouame w polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny na rzecz gospodarzy.
Lasse Schöne mógł zdobyć kolejnego gola, ale Pepe Reina odkupił swoje winy - obronił uderzenie z jedenastu metrów!
Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył siedzący na ławce rezerwowych Samuel Castillejo.
Ostatecznie AC Milan wygrał 2:1.